Viac foto v galérii

Deň otvorených dverí v Dopravnom podniku mesta BB sa niesol v znamení hudby, tanca a priateľskej atmosféry

n 20.10.2017 12:15 - Banská Bystrica

Dopravný podnik mesta Banská Bystrica, a. s. (DPMBB) sa rozhodol po siedmych rokoch otvoriť brány svojho areálu trochu netradične.

V tento deň ulicami mesta premával historický unikát autobus Škoda RTO Cabrio so speváckym zborom Horehronskí chlopi, ktorých poznáme ako finalistov slovenskej folklórnej šou Zem spieva. Svojim pôsobivým spevom a hudbou pozývali na DOD širokú verejnosť. Prekvapenie striedali úsmevy a pozdravy.

Ľudí prilákala nielen vanúca sa jedinečná atmosféra, ale i zaujímavý sprievodný program. Na svoje si prišli nielen nadšenci histórie, ale i všetci fanúšikovia vozidiel hromadnej dopravy. Prezentačné práce dopravného dispečingu, mechanikov, výklad k vystaveným trolejbusom i technologickým vozidlám.

Bolo úsmevné sledovať ako si deti, dokonca i dospelí sadli s nadšením na miesto vodiča, mohli zatočiť volantom a zatrúbiť si. Návštevníci si dokonca osobne vyskúšali i veterány, ktoré sú verejne dostupné len málokedy.

Medzi najatraktívnejšie exponáty tohto podujatia patrila ŠKODA 706 RTO, známa medzi šoférmi ako uhorka pre jej tvar alebo inak prezývaná ponorka, pretože sa muselo  pri nastupovaní trošku prikrčiť.

Pre najmenších si dopravný podnik pripravil viaceré športové aktivity. V detskom kútiku sa mohli vyšantiť na skákacom hrade, alebo sa previesť na motorovom vláčiku Pretóriom. Obľúbené bolo i maľovanie na tvár a nechýbalo dopravné ihrisko, kde si deti mohli vypožičať kolobežky a bicykle. Na každého čakala sladká odmena. 

Samozrejme, že na DOD nechýbalo občerstvenie. Langoše, koláče, zemiakové placky, párance, guláš a ochutnávka vín. Mnohí si pochutili dokonca na pečenom býkovi. Pôdu areálu roztancoval folklórny súbor Partizán, ktorý neprestával ohurovať pestrosťou tradičnej kultúry.

Skvelé spevácke vystúpenie predviedli Tomáš Bezdeda s kapelou, Lina Mayer, Dávid Bílek a skupina MED. Obecenstvo zabával a slovne sprevádzal moderátor ,, PINĎO“, Peter Lengyel. 

Deň otvorených dverí bol veľmi úspešný o čom svedčalo i množstvo návštevníkov. Organizátori veria, že si všetci odniesli nielen veľa zážitkov, ale i pozitívny vzťah k hromadnej doprave.

Spoluorganizátori podujatia:

pr, foto: DPBB