Viac foto v galérii

Počas Festivalu aktívnej rodiny ,,ŠPUNTI“ budete môcť využiť bezplatnú dopravu MHD v Banskej Bystrici úplne zadarmo!

n 17.8.2017 17:56 - Banská Bystrica

V dňoch 18. – 19. augusta 2017, počas konania Festivalu aktívnej rodiny „ŠPUNTI“, budú mať  deti do 12 rokov a jeden ich dospelý sprievodca možnosť využiť bezplatnú dopravu autobusmi a trolejbusmi v Banskej Bystrici. Stačí, ak sa preukážete špeciálnym cestovým lístkom v mobile.

Slovenská autobusová doprava Zvolen a Dopravný podnik mesta Banská Bystrica podporili koncept netradičného festivalu, ktorého cieľom je podporiť rodiny v spoločnom trávení voľného času prostredníctvom hry, športu, tvorenia a aktívneho oddychu, vychádzajúc v ústrety záujmom detí.

„Spoločne strávený čas v kruhu najbližších je dôležitý v každom veku. A najmä pre deti. Tie majú dar si mnohé pamätať, azda najviac si pamätajú práve na lásku, ktorou sme ich obdarovali a na čas, ktorý sme im venovali.

Spoločné zážitky, hodnoty, tradície, radosť z úspechov, ciele i vzájomná podpora sú základným kameňom milujúcej rodiny a šťastného detstva.

Sme radi, že môžeme umocniť myšlienku tohto festivalu a ponúknuť rodinám počas jeho konania benefit ako bezplatné cestovanie, keďže sú našimi najčastejšími pasažiermi“ doplňuje Alena Svitanová z oddelenia obchodu a marketingu spoločnosti Slovenská autobusová doprava Zvolen.

Na takúto „výpravnú jazdu“ za zábavou vám bude stačiť preukázať sa šoférovi špeciálnym lístkom vytvoreným pre túto príležitosť.

Do vášho mobilného zariadenia si ho môžete buď jednoducho stiahnuť zo stránok organizátora podujatia www.nosma.sk, či z webu Slovenskej autobusovej dopravy Zvolen, a. s. www.sadzv.sk, alebo odfotiť z plagátov na mestských propagačných plochách v Banskej Bystrici.

Kto môže využiť toto bezplatné cestovanie?

Dve deti do 12 rokov spolu s jednou sprevádzajúcou dospelou osobou, ktorá sa preukáže vodičovi špeciálnym cestovným lístkom v mobile vytvoreným pre túto príležitosť.

Tento špeciálny lístok bude možné získať dvoma spôsobmi: stiahnuť si ho zo stránky organizátora podujatia www.nosma.sk ako aj na webe dopravcu www.sadzv.sk, alebo odfotiť z plagátov na mestských propagačných plochách v Banskej Bystrici.

Špunti – festival aktívnej rodiny 18. - 19. augusta 2017

Cieľom festivalu je ukázať deťom (špuntom) a ich rodičom, ako plnohodnotne využiť spoločne strávený čas. Ponúka inšpirácie, ako v deťoch hľadať ich potenciál a dokázať ho zveľadiť prostredníctvom jednoduchých činností.

Deti budú mať priestor tento potenciál naplno prejaviť priamo na festivale pri rôznych aktivitách, tvorivých dielničkách a workshopoch.

„Festival využíva symbolické prepojenie výrazu špunti – deti aj vrchnáky od fliaš. Plastové špunty sú totiž produktmi dennej spotreby každej domácnosti a končia v odpade, pri ktorom nie je záruka, že splní svoj recyklačný účel.

Vďaka ich mnohostrannému využitiu nielen v domácnosti, pri hre detí a kreatívnej činnosti sme si ich preto zvolili za hlavných reprezentantov a plánujeme ich priamo na festivale využiť na tvorivé dielničky či naplnenie pestrofarebného bazénika. Aby sme ich vyzbierali čo najviac, vyhlásili sme na facebooku aj celoslovenskú zbierku“ dodáva Cabanová.

Určite sa oplatí navštíviť ho!

Za vstupné rovnako nič neplatíte! Stačí vám jeden vrchnák z plastovej fľaše, teda ľudovozvaný špunt. Ako pre vstup pre vašich špuntov, tak aj pre vás.

Deti na ňom zažijú kopec zábavy a vy sa dozviete mnoho nových inšpirácií.

ts