Budaj s čistým kontom, Ovečkin už na ľade

n 29.9.2016 12:37 - Zahraničie

Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrali v noci v prípravnom dueli pred štartom novej sezóny zámorskej NHL na domácom ľade s Pittsburghom Penguins 0:2.

Slovenský brankár Peter Budaj odchytal prvú polovicu stretnutia Los Angeles s Anaheimom a zlikvidoval všetkých 14 striel, ktoré na neho smerovali. Kings tak aj vďaka jeho výkonu zdolali Ducks vysoko 6:1.

Ovečkin je späť

Niekoľko dní po semifinálovej prehre na Svetovom pohári v hokeji je Rus Alexander Ovečkin späť na ľade, s Washingtonom Capitals začal prípravu na novú sezónu zámorskej NHL.
"Bolo náročné vrátiť sa na ľad, ale po niekoľkých tréningoch som opäť začal cítiť puk a vrátili sa aj moje korčuliarske schopnosti," prezradil Ovečkin. Ruský hokejista sa spolu s krajanmi Jevgenijom Kuznecovom a Dmitrim Orlovom pripojili k tímu len štyri dni po prehre 3:5 s Kanadou v semifinále SP.

Skôr pozitívny efekt

Ovečkin odohral na SP štyri zápasy, predtým tri prípravné, no nemyslí si, že to bude mať veľký dopad na sezónu. Naopak skôr, mu to môže pomôcť: "Nemyslím si, že to hráčov nejako ovplyvní. Skôr to bude mať u účastníkov Svetového pohára pozitívny efekt pri náročných stretnutiach v ďalšej sezóne."

Prípravné zápasy NHL:

Boston - Detroit 1:5, Philadelphia - New Jersey 2:0, Chicago - Pittsburgh 0:2, Colorado - Dallas 4:2, Vancouver - Edmonton 5:3, Los Angeles - Anaheim 6:1.

(byt, tasr), foto: TA SR