RANNÝ SERVIS: Dominantný Michal, Mníchovská dohoda a príjemné počasie

n 29.9.2016 6:02 - Slovensko

Dnes je štvrtok 29. septembra, 272. deň v roku. Počasie sa výraznejšie nezmení, opäť bude polojasno s príjemnou teplotou, pripiť na zdravie si dnes môžete s Miškou i Miškom. 

Počasie

Po tom čo sa rozplynie ranná hmla, bude po zvyšok dňa polojasno až mierne oblačno. Denné teploty opäť prekročia 20-stupňovú hranicu, čaká nás krásnych 22 až 26 stupňov. V severnejších polohách bude okolo 19 stupňov. 

Teplota na horách vo výške 1500 m sa bude pohybovať okolo 14. Vietor nám veľa vrások nenarobí, ak tak bude len mierny.

Michal a Michaela sú dominantní

Mužské meno Michal má hebrejský pôvod a v preklade znamená "ako Boh", Bohu podobný". Toto starozákonné biblické meno patrí na slovenskom území k obľúbeným. Ženská podoba mena je Michaela.

Tí, čo súdia. Tak by sa dala v stručnosti charakterizovať osobnosť týchto ľudí. Ich výraznými vlastnosťami sú vôľa, aktívnosť a zmyselnosť. Sú dominantní a dokážu byť dosť tvrdí. Majú sklon k introvertnosti. Iba ojedinele sa pokúšajú vžiť do pozície iných. Pri práci väčšmi dôverujú cieľavedomému postupu ako intuícii.

Ťažko sa prispôsobujú okolnostiam a sú málo ovplyvniteľní. Michalovia a Michaely si priateľov vyberajú uvážene a išli by za nimi aj do ohňa. Michal aj Michaela sú životaschopní a zvyčajne od prírody aj silní. Nepodľahnú ľahko únave, ani chorobe.

Narodili sa

1919 – Narodila sa vo Zvolenskej Slatine spisovateľka pre deti a mládež MÁRIA ĎURÍČKOVÁ. Medzi jej úspešné detské knihy sa radia diela ako My z ôsmej A, Danka a Janka alebo O Guľkovi Bombuľkovi.

1943 – Narodil sa poľský vodca a zakladateľ odborárskej protitotalitnej (protikomunistickej) organizácie Solidarita (1980) - prvých slobodných odborov vo Východnej Európe a bývalý prezident Poľska (1990-1995) LECH WALESA, laureát Nobelovej ceny za mier (1983).

Stalo sa v dejinách

1913 – Zomrel nemecký technik a vynálezca vznetového motora na naftu RUDOLF DIESEL.

1938 – Mníchovská dohoda (Mníchovský diktát, Mníchovská zrada): V nemeckom Mníchove sa zišli najvyšší predstavitelia Spojeného kráľovstva, Francúzska, Talianska, Nemecka a podpísali dohodu, podľa ktorej Československo odstúpilo Nemecku pohraničné územie (Sudety) osídlené prevažne Nemcami.

red, tasr, shmu, foto: shutterstock