Dôchodca, ktorého zrazil D. Lipšic, zomrel

n 20.9.2016 12:58 - Slovensko

Tragicky sa skončila dopravná nehoda, ktorej účastníkom bol poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA). Ten včera vo večerných hodinách zrazil na Vajnorskej ulici v Bratislave 72-ročného chodca.

Seniora previezla rýchla zdravotná pomoc do nemocnice v Ružinove, kde v nočných hodinách zomrel.

U vodiča požitie alkoholu vylúčené

Dopravnú nehodu vyšetruje polícia. Bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková priblížila, že podľa dosiaľ vykonaného vyšetrovania viedol 43-ročný vodič auto značky Škoda Superb po Vajnorskej ulici v ľavom jazdnom pruhu smerom do centra mesta.
"Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu s chodcom, ktorý prechádzal cez vozovku v blízkosti priechodu pre chodcov smerom od Kutuzovovej ulice," opísala Mihalíková.

"Muža sa, žiaľ, nepodarilo zachrániť aj napriek vysokému nasadeniu a úsiliu našich zdravotníkov," uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Eliášová, ktorá informovala, že muža prijali vo veľmi vážnom stave.

Na zistenie prítomnosti alkoholu u chodca bol nariadený odber krvi. U Lipšica bolo požitie alkoholických nápojov na mieste vylúčené vykonanou dychovou skúškou. "Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom prebiehajúceho vyšetrovania," doplnila policajná hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti začala stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

(byt, tasr), foto: TASR