Európsky týždeň mobility: MHD pre vodičov zadarmo

n 18.9.2016 10:20 - Bratislavský kraj

Šoféri môžu od soboty do štvrtka (17. - 22.9.) nechať svoje autá doma a cestovať v bratislavskej MHD bezplatne. V prípade kontroly revízormi im postačí mať so sebou len platný vodičský preukaz, vydaný na Slovensku či v inom členskom štáte EÚ.

Hlavné mesto sa po roku totiž zapojí opäť do Európskeho týždňa mobility.

Zahraniční i domáci

Počas týždňa mobility čakajú obyvateľov i návštevníkov Bratislavy aj iné akcie. Podľa hovorkyne Bratislavy Ivany Skokanovej sa napríklad v piatok o 10.00 h bude maľovať zastávka MHD Pekná cesta v rámci projektu Mestského parlamentu mladých. V ten istý deň po 14.00 h bude v bratislavských uliciach prebiehať európska cezhraničná cyklistická jazda NowWeBike s názvom Cesta nádeje. Štyroch zahraničných cyklistov, ktorí absolvujú celú trasu tak budú sprevádzať slovenskí cyklisti. Súčasne bude prebiehať aj charitatívne podujatie Na kolesách proti rakovine.

Elektrická trojkolka

V pondelok (19.9.) od 09.00 do 11.30 h budú mať záujemcovia možnosť zajazdiť si po uliciach Starého Mesta na elektrickej trojkolke. Vo štvrtok doobeda má mestská polícia pripravený dopravný kurz pre deti.

(byt), foto: autor