Vo Veľkom Mederi sa zrazil vlak s kamiónom

n 16.9.2016 13:31 - Slovensko

Na železničnom priecestí vo Veľkom Mederi sa dnes ráno zrazil vlak súkromného dopravcu RegioJet s kamiónom. Na mieste zasahujú hasiči aj záchranári.

Zranených je viacero ľudí.

Hasiči hlásia 13!

Informujú o 13 zranených, záchranári zatiaľ o presných číslach nehovoria. Ide o udalosť s hromadným postihnutím ľudí, potvrdil Andrej Hirjak z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Rozsah zranení zatiaľ konkretizovať nemohol.

"Zasahujú tam dve ambulancie vrtuľníkovej a štyri pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby," priblížil Hirjak. K nehode smeruje aj evakuačný autobus HaZZ, avizovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Otras mozgu, zlomeniny...

Do príjazdu záchranárov ošetrovala zranených stevardka vlaku. "Podľa doterajších informácií boli na mieste ošetrení cestujúci s otrasom mozgu, zlomeninami a drobnými zraneniami a odreninami spôsobenými nárazom. Rušňovodič bol záchrannou službou prevezený do nemocnice," povedal Aleš Ondrůj, PR manažér spoločnosti RegioJet.

Ranná havária

K nehode vlaku REX 774 (Komárno - Bratislava) došlo približne o 7.15 h. "Železničné priecestie je zabezpečené zvukovou a svetelnou signalizáciou, ktorá podľa prvotných informácií bola plne funkčná a kamión v takom prípade nemal na priecestí čo robiť," poznamenal Ondrůj.

Medzi Zemianskou Oľčou a Veľkým Mederom zavádza RegioJet náhradnú autobusovú dopravu.

(byt, tasr), foto: TASR