V Dúbravke dnes hviezdy pod hviezdami?

n 10.8.2016 9:59 - Bratislavský kraj

Počas júna sa stretli operné hviezdy v kultúrnom dome. Dnes by mala zaznieť opereta v dúbravskom amfiteátri. Prekaziť to môže iba nepriaznivé počasie.

Podobne ako koncert operných hviezd k životnému jubileu Petra Oswalda, Dúbravčana a sólistu Opery Slovenského národného divadla, bude aj tento s voľným vstupom.

Švercelová & Oswald

Na pódiu zaznejú známe operetné melódie v podaní Gréty Švercelovej a Petra Oswalda. Tieto mená predznamenávajú jedinečný kultúrny zážitok navyše pod hviezdami v dúbravskom amfiteátri na Valachovej ulici.

Na koncert, ktorý je súčasťou Kultúrneho leta v Dúbravke, pozýva starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Podujatie za má začiatok o 19. hodine.

Gréta Švercelová je absolventkou štúdia spevu na konzervatóriu, roky pôsobila ako sólistka opery DJGT v Banskej Bystrici a je členkou spevohry Novej Scény v Bratislave. 
Peter Oswald, tenor, ktorý najprv vyštudoval na konzervatóriu husle a neskôr na VŠMÚ koncertný a operný spev. Bol sólistom opery Slovenského národného divadla. 

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert neuskutoční.
 

Kultúrne leto v Dúbravke

Kde? Amfiteáter na Valachovej pri Dune (od zástavky električky Švantnerova cca 200 metrov)

10. august - 19:00 - operetný podvečer – známe operetné melódie v podaní Petra Oswalda a Gréty Švercelovej

17. august – 19:00 – Peter Lipa Band – džezový večer

24. august – 17:00 – detské popoludnie – Divadlo Dunajka s interaktívnym a speváckym vystúpením Spevohrad a Disco Jarka so svojou šou, diskotékou a súťažami 

31. august - 18:00 - Rockový večer- Juraj Kupec Band, Credence revival

(byt), ilustr. foto: autor