Viac foto v galérii

Detské ihrisko Páričkova je takmer hotové

n 9.8.2016 10:28 - Bratislava II

Rekonštrukcia detského ihriska na Páričkovej ulici je vo finále. Jej výsledkom bude nová oddychová zóna s detským a hokejbalovým ihriskom na Nivách.

Aktuálne tam pribúdajú posledné hracie prvky a revitalizáciu pociťuje aj okolitá zeleň.

Komunikácia, návrhy a realita

Hracie zostavy pre veľkých aj malých, hojdačky, lezecká stena so šmýkačkou, 3D preliezačka s lanovou štruktúrou, nové chodníky, zrekonštruované hokejbalové ihrisko a viacúčelová športová zostava na cvičenie s vlastnou váhou. Ponuka v novej oddychovej zóne na Nivách je lákavá.

„Ako má táto zóna vyzerať, si navrhli samotní obyvatelia. Zorganizovali sme s nimi stretnutie priamo na ihrisku a Ružinovčania navrhli, ako si to predstavujú. Práve hracie prvky pre všetky vekové kategórie a posilňovacia zostava pre dospelých u nich zvíťazili,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.

Pod hracími prvkami pre deti sa nachádza dopadová plocha z liatej gumy, pre väčší komfort detí. Okrem toho pribudli v tejto zóne aj nové lavičky, smetné koše a zrevitalizovaná zeleň.

Vyčistená oddychová zóna

Do novej podoby oddychovej oázy na Nivách investovala Mestská časť Bratislava - Ružinov vyše 106-tisíc eur, pričom dodávatelia jednotlivých prác boli vybraní vo výberovom konaní. „Naším cieľom je prinavrátiť na ihrisko sídliskový život rodín s deťmi. Neatraktívne staré ihrisko si na posedávanie obľúbili ľudia bez domova. Aj tomu sme chceli rekonštrukciou a čiastočným oplotením zabrániť,“ uzavrel starosta Ružinova Dušan Pekár.

(byt), foto: (mš, MčR)