Cieľ futbalistov Interu? Postup do II. ligy!

n 8.8.2016 22:54 - Slovensko

Inter Bratislava pred novou sezónou si dal jasný cieľ. Postup do druhej futbalovej ligy. V minulom ročníku postup mu unikol iba o vlások. Obsadil v III. bratislavskej lige druhé miesto za Svätym Jurom. Účasť v druhej lige by nesporne oživila záujem o hru vo futbalovo zdevastovanej Bratislave.

Kolektív žlto-čiernych výrazne obmenil káder. Odišlo až šestnásť hráčov...

Prievan v kádri

V minulosti sa klub opieral o hráčov bez skúseností s vrcholovým futbalom (s výnimkou dvoch či troch hráčov). V týchto dňoch siahol po typoch hráčov, ktorý majú futbalový život pred sebou a chuť hrať o stupienok vyššie.

"Náš dlhodobý cieľ je posúvať Inter stále smerom hore. V minulej sezóne sa nám nepodarilo naplniť postupový cieľ, ale naše ambície nebudeme meniť," poznamenal Jozef Barmoš, prezident klubu. "Pred novým ročníkom prišlo k veľkej obmene kádra, tréner si sám vybral nových hráčov a je pevne verím, že mal šťastnú ruku."

Nové mužstvo

Na lavičku trénera Richarda Slezáka si to namierilo štrnásť nových tvárí, zo Slovenska, Čiech, Poľska i Rakúska. "Nebolo ľahké od začiatku prípravy tvoriť prakticky nové mužstvo, ale tím sa postupne vykryštalizoval," povedal tréner Slezák. "Vieme, že budeme pod enormným tlakom, aby sme posunuli  Inter na pozície, ktoré mu patria. Je to šport a nič nemôžeme naplánovať, ale s výzvou sa chceme popasovať."

Nestarnúca ikona


Ikonou kabíny bratislavského Inter je 42-ročný obranca Roman Kratochvíl. Bývalý slovenský reprezentant má pred novou sezónou jasno: "Konečne by sme chceli postúpiť vyššie. Máme na to káder a som presvedčený, že je to všetko v našich rukách. Ak na ihrisku predvedieme, čo je v nás, tak určite máme na to, aby sme svoj cieľ splnili. V tíme je možno menej skúsených hráčov ako v minulej sezóne, ale prišli mladí a nevidím v tom nejaký problém."

Na margo príchodu dvoch posíl na brankársky post (Štefana Kollára z rakúskeho Parndorfu a Richarda Brauneisa z Roudnice (ČR) poznamenal: „ V minulej sezóne sme inkasovali dva-tri góly, ktoré nemuseli byť... Bolo to v dôležitých zápasoch, ktoré rozhodli o našom neúspešnom atakovaní postupovej pozície. Či sme výmenou urobili dobre, ukáže čas, ale niečo sme urobiť museli. No pre splnenie cieľa musíme zabrať všetci, najmä ofenzívnou hrou.“

Doma na Drieňovej ulici

Domáce súťažné zápasy budú žlto-čierni hrávať naďalej na ihrisku na Drieňovej ulici v bratislavskom Ružinove. Rozpočet 260 tisíc eur je skromný, je pre všetky družstvá.

Uštedrili debakel...

V nedeľu sa Inter v 1. kole tretej ligy predstavil na pôde MŠK Kráľová pri Senci. A veru odpálil to majstrovsky. Súpera rozdrvil výsledkom v pomere 9:0! Zdá sa, že to s postupom myslia chlapci z Drieňovej ulice vážne.

Jozef Bytčánek, foto: autor