V Ružinove rekonštruujú školy i škôlky

n 19.7.2016 16:46 - Bratislavský kraj

Počas letných prázdnin čakajú viaceré ružinovské základné školy rôzne rekonštrukcie. Aktuálne už prebiehajú práce na Základnej škole Nevädzova.

Budova, v ktorej je okrem iného aj jedáleň, dostane novú strechu.

V nastavenom trende

„Ide o kompletnú rekonštrukciu spolu so zateplením strechy. V júli čaká oprava hydroizolácie aj časť strechy hlavnej budovy Základnej školy Mierová. Pokračujeme tak v nastavenom trende opráv našich škôl. Vlani sme zrekonštruovali strechu telocvične Základnej školy Ostredková a na dvoch pavilónoch ZŠ Medzilaborecká,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár.

Do tohtoročných opráv striech investuje mestská časť Ružinov viac ako 58 tisíc eur.

Školy aj škôlky

Cez leto budú pokračovať aj rekonštrukcie elektroinštalácií na ružinovských školách. Aktuálne ju mestská časť Ružinov rekonštruuje v jednom z pavilónov ZŠ Medzilaborecká. Nasledovať bude škôlka na Šalviovej ulici, ktorú čaká aj rekonštrukcia osvetlenia.

Okrem toho sú na pláne aj nevyhnutné stavebné práce na odstránenie vlhnutia muriva v suteréne Základnej školy Vrútocká. Spolu na tieto rekonštrukcie poputuje ďalších približne 82 tisíc eur z rozpočtu mestskej časti.

Aj drevené obloženie

„Poradilo sa nám získať dotáciu z Ministerstva školstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na rekonštrukciu telocviční na dvoch našich základných školách spolu vo výške 54 tisíc eur. Po letných prázdninách sa tak z nového športového povrchu budú môcť tešiť žiaci zo Základnej školy Vrútocká a Medzilaborecká,“ ozrejmil starosta Ružinova. Súčasťou rekonštrukcie bude aj výmena dreveného obloženia stien. Ružinov do týchto prác investuje z vlastného rozpočtu približne 30 tisíc eur.

(byt), foto: autor