K letnej dokonalosti potrebujeme už len jediné- dokonalý víkend

n 13.7.2016 11:06 - Trnava

Rozmýšľate na tým, ako strávite prichádzajúci víkend? Pripravili sme si naň pre vás zopár tipov.

Teploty vonku sa už zopár dní šplhajú k tropickým číslam, preto na opekačku a grilovačku v prírode radšej na chvíľu zabudnite. Namiesto nich si budete môcť užívať kultúru v centre mesta a potulky jeho históriou. Víkend v Trnave sa začína už v piatok.

Kultúra v „Prome“

Užiť si ho môžeme naplno v promenáde, teda v Sade Antona Bernoláka. Opäť sa tu, pre jej skalných fanúšikov, chystá Proma frajdej a s ňou vystúpenia mladých kapiel a ukážky toho najlepšieho, čo Trnava ponúka. Začne sa v piatok 15. júla presne o 19:00 hod.

Vidieť a počuť budeme v rámci nej môcť skupiny White Melon (swing- pop), Graeme Mark Band (folk-rock) a Carpet Cabinet (r&b- funk). Na záver si budeme môcť v „Prome“ vychutnať Exhibíciu ohňa, teda ohňovú show.  

Večer plný poézie

No do promenády sa oplatí vrátiť aj v sobotu, a to tiež vo večerných hodinách. Literárny klub Bernolák, Miestny odbor Matice slovenskej v Trnave a Mesto Trnava vás už po 12. krát pozývajú na Nočné verše promenád, ktoré sa začnú tradične o 22. hodine. V prípade zlého počasia sa podujatie uskutoční v západnom krídle radnice.

Predstavia sa vám tu domáci aj zahraniční autori poézie, víťazi celoslovenskej literárnej súťaže, ale aj úplní nováčikovia. Medzi nimi môžete byť aj vy. Prednes bude v rukách profesionálnych interpretov a recitátorov, ale aj všetkých tých, ktorí sa odvážia využiť voľné pódium.

Píšete poéziu „do šuflíka“? Nenechávajte si ju len pre seba. Potešte ňou publikum, odmení sa vám svojim potleskom.

Leto patrí deťom

No program na vás bude samozrejme čakať aj na korze. V piatok 15. júla to bude detské predstavenie v podaní Túlavého divadla „Bláznova čiapka“. Začne sa presne o 18:00 hod. No v piatok si môžete vychutnať aj predstavenie Divadla Tamariki „Víla a škriatok“, ktoré sa v mestskom amfiteátri začne o 16:00 hod.

V sobotu si o 18:00 hod. na korze užijeme ďalšie predstavenie Túlavého divadla „Jeden za všetkých“ a v programe pre deti môžeme pokračovať v rovnakom čase aj v nedeľu, ktorá nám prinesie Divadlo na hojdačke s predstavením „Čert slúži“.

S príchuťou latina

Hudba nás všetkých spája, aj keď každý má rád trocha iný štýl. Rovnako je to aj v Trnave. Pestrá letná hudobná zostava sa počas víkendu pre nás chystá už od piatka, kedy si budeme môcť užiť Latino fest s príjemnou after party. Latino piatok sa začne o 17:30 hod sprievodom okolo City Areny, ktorý prejde aj Kollárovou ulicou.

Pred City Arenou sa o 18:00 hod. budeme môcť tešiť Bubnovú Show zoskupenia Campana Batucada. Medzi sprievodné podujatia budú patriť tanečné sprievody, latino workshopy a vystúpenia tanečníkov z Štúdia tanca a pohybu Alegria. Medzi vystupujúcimi nebudú chýbať Marco Pillo a Lazaro de Jesus, ktorí vás dostanú do správnej nálady.

Ak vám táto „chuťovka“ nebude stačiť, stačí pokračovať na after party, ktorá sa začne o 20:30 hod. v Music a Cafe.

Metalový vietor pre vaše leto

Nie ste fanúšikmi svižných rytmov? Príďte sa schladiť do ArtKlubu, kde sa na vás chystá piatok plný metalcoru, ktorý schladí aj to najhorúcejšie leto. Príďte ho prežiť so skupinami Landless, Defend Your Kingdom a 15 Minutes Of Fame. Večer sa tu začne presne o 21:00 hod.

Rytmy soboty

V hudobnom „balíčku“ budeme môcť pokračovať aj v sobotu. O 20:30 hod. si budeme môcť užiť v Music a cafe koncert Miloša Biháryho a Jazz Funk Brothers. Užiť si tu s nimi budeme môcť jazz, funky a groove.

Nedeľná klasika

Nedeľa sa už bude niesť v o niečo tradičnejšom duchu. Užijeme si ju na Potulkách Malým Rímom, ktoré budú tentoraz venované poštovým spojom. Začnú sa pod mestskou vežou o 16:30 hod. a prevedie vás nimi Peter Wagner.

Najmä staršie ročníky ocenia vystúpenie dychovej hudby Grinavanka v Mestskom amfiteátri. Jej vystúpenie sa tu začne presne o 18:00 hod.

Leto v Trnave ponúka bohaté možnosti vyžitia, preto ho netrávte doma. Veď sme sa naň tešili niekoľko mesiacov.

 

Text a foto: Adriána Kondlová