Máte radi leto? Netrávte ho doma

n 6.7.2016 6:15 - Trnava

S prípravou plánu vám pomôže aj ponuka podujatí, ktoré sa na vás chystajú priamo vo vašom meste. Kde by ste nemali tentoraz chýbať?

Ku korzovaniu

Leto na korze patrí medzi najobľúbenejšie „povinné jazdy“ trnavskej letnej sezóny. Aj tentoraz si v rámci neho budete môcť užiť koncerty a predstavenia priamo na pešej zóne.

V piatok 8. júla vezmite svoje ratolesti na vystúpenie Teatra Komika, v ktorom sa budete môcť zoznámiť s Príbehom rytiera. Predstavenie sa začne presne o 18:00 hod.

V sobotu 9. júla zase prídu na rad trnavské hudobné legendy, teda The Blues Mother-In-Law (známa bluesová svokra), ktorá vám zdvihne mandle a hladinu vašej nálady tak, ako žiadna iná. Na korze sa so „svokrou“ stretneme o 19:00 hod.

Kino bez stien

No a potom sa stačí len posunúť o kúsok ďalej, konkrétne na Trojičné námestie, aby ste zažili premietanie pod holým nebom. Aj v tomto roku sa na námestí rozprestrie Bažant kinematograf, ktorý nám „zahrá“ svoj prvý „kus“ o 21:30 hod. Tešiť sa tu budeme môcť na film Kobry a užovky.

Čas na "reprízu" príde už na druhý deň po zotmení. Na Trojičnom námestí si v "pojazdnom kine" ešte užijeme Wilsonov, a to krátko po zotmení- o 21:30 hod.

No a aby bol víkend úplný, chýba nám už len nedeľa, teda 10. júl. Záverečnú bodku za víkendom spraví Bábkové divadlo Makile so svojim predstavením Opice z našej knižnice. Na korze sa s nimi stretneme o 18:00 hod.

Do prírody za dychovou hudbou

No mesto vo svojom programe pamätá aj na tých skôr narodených. Im bude venovaný nedeľný koncert kapely Borovienka, na ktorý sa môžete tešiť o 18:00 hod. Tradične- netradičná dychová hudba s vycibreným zmyslom pre humor určite poteší všetky generácie.

Za krásou meštianskej architektúry

No a chýbať by sme nemali ani na Potulke Malým Rímom, ktorá nás tentoraz zavedie bližšie k Pôvabom meštianskej architektúry. Viac vám o nich povie Mgr. Daniela Zacharová. Ak sa chcete nechať touto ponukou zlákať, príďte v nedeľu 10. júla k trnavskej Mestskej veži presne o 16:30 hod.

Galéria nemá letné prázdniny

Ak máte radi umenie a doma ratolesť s tvorivými rukami, môžete si leto spríjemniť aj návštevou galérie či múzea. Galéria Jána Koniarka v Trnave vám tentoraz ponúkne novú výstavu Jána Beragera a Xénie Bergerovej Prelínanie. Prezrieť si ju budete môcť v Kopplovej vile.

Aby talent v lete neupadol

No v galérii sa niečo nájde aj pre malé deti s veľkým talentom. V piatok ich do Kopplovej vily môcť vziať do Art laboratória, v ktorom sa priučia alchýmii umenia. Od 9:30 do 11:30 hod. bude na ich návštevu pripravený tím lektorov, ktorí si pre ne pripravil tvorivé dielne a animačné hry na tému Afrika.

A to za každého počasia. Môžu si tu vyrobiť africkú masku, namaľovať papierový gobelín, či vytvoriť hieroglyfy do sadrových dosiek, ale sa aj zoznámiť s mnohými výtvarnými technikami.

Naspäť do školy

Chýba vám škola alebo si chcete len zaspomínať na staré dobré časy? Príďte si zašportovať do školských areálov, ktoré nezostanú zatvorené ani počas letných prázdnin. Ich návštevu by ste mali zvážiť najmä v prípade, že máte doma „drobca“ a chcete mu zaručiť aktívne trávenie leta v bezpečnom prostredí.

Na výber budete mať z piatich školských areálov v rámci celého mesta. Vyberiete si?:

Základná škola a materská škola A. Kubinu- otvorené denne 9:00- 20:00 hod.

Základná škola a materská škola I. Krasku- v sobotu a v nedeľu 17:00- 20:00 hod.

Základná škola a materská škola K. Mahra (od 18. júla do 26. augusta počas pracovných dní)- 8:30- 11:00 hod a 17:00- 20:00 hod.

Základná škola M. Gorkého- v sobotu a v nedeľu od 16:45 do 19:45 hod.

Základná a materská škola Námestie Slovenského učeného tovarišstva- pondelok a v piatok 8:00- 15:00 hod.

 

Text a foto: Adriána Kondlová