Viac foto v galérii

Na Slávii zasahovali hasiči- zo všetkých Trnáv

n 4.7.2016 19:08 - Trnava

V Trnave bolo počas uplynulého víkendu skutočne horúco. Našťastie máme po ruke hasičov, ktorí sú vždy pripravení zasiahnuť.

Trnava sa 2. júla mohla tešiť na skutočne horúci začiatok prázdnin. Ortuť v teplomeroch nezadržateľne stúpala hore už od skorého rána. Avšak ani to neodradilo našich obrancov pred ohňom, aby nevyrazili „do terénu“ a nezabojovali aj s týmito zlými podmienkami.  

Na domácej pôde sa stretlo  Trnáv

Na domácej trnavskej pôde sa stretli tímy z celkovo piatich Trnáv, a to z našej „veľkej“ Trnavy, Trnavy pri Laborci, Trnavy u Zlína, Trnavy u Hradce Králové a Trnavy u Třebíče. Na pôde športového areálu Slávia spolu zabojovali o titul v hasičskom športe.

Súťažili celkovo v dvoch disciplínach, a to požiarny útok a štafeta 8 x 50 metrov. V roku  2016 už išlo o 22. reprízu takéhoto stretnutia Trnáv.

Iniciátorom tohto podujatia bol v minulosti vtedajší primátor Trnavy Štefan Bošnák, ktorý práve v takomto stretávaní videl možnosť ako oživiť vzťahy „Trnáv“ a zároveň prispieť  k ich lepšiemu vzájomnému spoznaniu a možno aj k vzájomnej spolupráci. Meradlom jeho úspechu môže byť aj to, že toto podujatie pretrvalo aj po viac než dvadsiatich krokoch.

Perličkou tohto ročníka bolo to, že na domácej pôde, teda v našom trnavskom tíme Dobrovoľného hasičského zboru Trnava- centrum, zabojovala aj jedna hasička. Ani hasičský šport už nie je výsostnou doménou mužov.

V súboji zohrávajú úlohu sekundy

O tom, že ide o skutočne výnimočné stretnutie hovorí nielen záujem zo strany vrcholných predstaviteľov Hasičského a záchranného zboru, ale zároveň aj samotná dlhoročná tradícia podujatia. Na záver nezostáva povedať už nič, len že pohár zostal opäť v Trnave a inak to nebude ani v budúcich rokoch.

Najväčším víťazstvom pre všetky tímy, ale najmä pre nás ostatných, je každý zachránený majetok, zdravie a životy tých, ktorí boli, sú a budú ohrození jedným z najnevyspytateľnejších živlov- ohňom. A pri stretnutí s ním často rozhodujú sekundy. Preto sa každá z nich skutočne počíta. A to nielen v hasičskom športe.

 

Text a foto. Adriána Kondlová