Viac foto v galérii

Parky opäť okupuje kultúra. Čo nás v nich čaká?

n 1.7.2016 12:40 - Piešťany

Plánujete v lete častejšie navštevovať parky? Aj tu si vás môže nájsť kultúra.

Rok 2016 opäť prinesie do piešťanských parkov umenie. Aj v tomto roku sa tu totiž predstavia v plenéri viacerí sochári, ktorých nespútali múry galérií. Piešťany Sochou v parkoch žijú už od roku 1967, odkedy každoročne prináša umenie bližšie k verejnosti.   

Umenie na ceste k divákovi

Práve súčasné umenie má zvyčajne najčastejšie problém nájsť si svojho diváka, ktorý by bol preň ochotný navštíviť klasickú galériu. Preto sú aj dnes stále častejšie cesty umenia k verejnosti.

 Takto zamerané podujatia poznáme aj z Trnavy, kde sa nedávno, priamo na korze, otvorila nová Galéria výklad, či prebehla výstava fotografií pod názvom FoTToFest 2016, v rámci ktorej sa na rovnakom mieste predstavili neprofesionálni fotografi.  

 

Prečítajte si tiež: Hlavnú ulicu obsadila kultúra. Pozrite sa jej na zúbok

Takmer jubilejné podujatie

V tomto roku si pripomíname už jeho 34. výročie, vzhľadom na čiastočné prerušenie kontinuity tohto podujatia, v ktorom o rôznorodé umelecké prístupy skutočne nie je núdza.

No sochy by ste nemali hľadať len v parkoch. Časť expozície je totiž predsa len ukrytá v priestoroch KSC Fontána, aby boli sochy ochránené pred poškodením. Ak ešte nemáte plán na tento víkend, môžete ho stráviť s kultúrou- aj „v náruči“ mestských parkov.

 

Text a foto: Adriána Kondlová