Leto praje pripraveným. Čo nás čaká počas tohto víkendu?

n 30.6.2016 8:01 - Trnava

Školákom sa práve začína prvý týždeň zvyšku leta. Ako si ho s nimi budeme môcť užiť naplno?

Víkend je už predo dvermi a s ním aj zopár letných akcií, ktoré vám počas neho zdvihnú náladu. Leto je už odštartované, počasie nám praje, preto by sme si tento víkend nemali nechať ujsť. Aj keď je ešte naša dovolenka zatiaľ ešte v nedohľadne.

Školákov určite poteší program, ktorý si pre nich chystá Centrum voľného času Kalokagatia. V piatok 1. júla sa už na nich tešia na Streleckej ulici, kde budú môcť stráviť deň plný hier a dobrej zábavy.

Koniec školy je už tu, zábava sa začína

V Kalokagatii sa v tento deň deti môžu vyšantiť pri stolových hrách (stolnom futbale, šachoch, spoločenských hrách atď.), ale aj v záhrade na trampolíne, či v skákacom hrade. No neminú ich ani tvorivé dielne, stolný tenis a bohatá ponuka súťaží.

Niečo sa tu však samozrejme nájde aj pre najmenších návštevníkov, na ktorých bude čakať detský kútik a v ňom množstvo zábavy. V Kalokagatii sa deti môžu vyšantiť od 10:00 hod. do 16:00 hod.

No a rovno z Kalokagatie môžete so svojimi ratolesťami vyraziť za kultúrou len o kúsok ďalej- do Mestského amfiteátra. O 16:00 hod. sa tu začne predstavenie Zajko Fajko a Hadík Vadík v podaní Divadla Kasia. Určite poteší aj tých, ktorí zostali deťmi aspoň v srdci.

Niečo pre „knihomoľov“

Máte radi knihy? Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave vám ich môže požičať, ale aj prenechať, za symbolickú sumu. Tradičná burza kníh aj teraz nadšeným čitateľom prinesie množstvo titulov za symbolickú cenu 50 centov za kus. Otvorená bude v  hlavnej budove- na Rázusovej ulici,  a to v piatok 1. júla od 8:00 do 18:00 hod. a v sobotu 2. júla od 8:00 do 12:00 hod.

Okrem dobrého nákupu „knižných veteránov“ si však z knižnice budete môcť odniesť aj úplne nové tituly. Stačí sem len prísť, mať trošku šťastia a zapojiť sa do žrebovania, ktoré bude vyhodnotené v piatok 1. júla o 15:00 hod. Suma vyzbieraná v rámci burzy sa použije na nákup nových kníh do knižnice.

Napínavá súťaž o pohár primátora

No váš víkend ešte  môže byť aj dobrodružný. Nemusíte ho nutne stráviť s knihou v ruke, môžete prísť povzbudiť našich hrdinských bojovníkov s ohňom na súťaž v hasičskom športe. Zápoliť v ňom budú dobrovoľní hasiči z štyroch Trnáv. Spoločne zabojujú o pohár primátora mesta.

O víťazovi rozhodne ich pripravenosť a miera nasadenia. Jedno je však už dnes isté- pohár určite zostane v Trnave. Otázkou zostáva len to, či to bude Trnava u Třebíče, Trnava u Zlína, Trnava pri Laborci, či naša kráľovská Trnava.

V sobotu 2. júla sa začne v areáli ŠK Slávia ich  zápolenie v požiarnom útoku a v štafete 8x50 m. Podporiť tú svoju Trnavu sem môžete prísť v rámci 22. ročníka súťaže od 9:00 hod. A nezabudnite zo sebou zobrať aj deti- súčasťou súťaže bude totiž aj predvedenie hasičskej techniky a viaceré súťaže pre ne, ktoré im zaručene spríjemnia prázdniny.

Leto na korze sa začína

Vďaka Letu na korze sa však tento víkend bude niesť aj v duchu kultúry. Už 1. júla bude na Hlavnej ulici o 18:00 hod. pre deti pripravené divadelné predstavenie Divadla ZKufraVon o tom, „Ako išlo vajce na vandrovku“.  Určite poteší tých najmenších divákov, ale aj školákov, ktorí si konečne budú môcť užívať prázdninovú chuť leta.

V sobotu 2. júla by sa na korze mali pristaviť najmä milovníci módy. Módnu prehliadku si pre nich pripravila trojica módnych návrháriek- Trnavčaniek Evy Vokounovej, Kataríny Žgančíkovej a Blaženy Ostrovskej. Začínať sa bude o 19:00 hod.

Nedeľa bude opäť patriť deťom, ktoré o 18:00 hod. príde na korzo príjemne prekvapiť Divadlo ZKufraVon so svojou rozprávkou Grimmovci, zakliati bratia. Rovnako dobre však môže pobaviť aj ich rodičov.

Leto sa začne aj v „Kamenáči“

No letná sezóna sa nezačne len v centre mesta, ale aj v jeho najobľúbenejšej rekreačnej lokalite- v Kamennom mlyne. V sobotu 2. júla sa tu môžete tešiť na otvorenie leta, v ktorom nebude chýbať bohatý program. Od 15:00 hod. ho uvedú vystúpenia trnavských kapiel, ktoré si užujeme až do 21. hodiny.

No a krátko na to sa vytancujeme na diskotéke, ktorá bude trvať do 22:00 hod. Hneď potom leto do Trnavy pozve ohňostroj, ktorý príde na scénu o 22:00 hod. Dovtedy si „Kamenáč“ užijú aj deti, pre ktoré sú pripravené rôzne atrakcie, medzi ktorými nebude chýbať maľovanie na tvár a jazda na poníkovi.

Nedeľné túlanie vás nesklame

Nedeľa bude zase ako stvorená na túlanie. Začať s ním môžete na Potulkách Malým Rímom o 16:30 hod. pred Štátnym archívom na Štefánikovej ulici. V rámci prvej potulky spoznáte Poklady trnavského archívu, ktorými vás prevedie Júlia Ragačová a Katarína Červeňová. K histórii nášho mesta sa tak dostanete až na dosah.

Z plných pľúc

Ak máte radšej tradičnejšiu formu zábavy, môžete sa pripojiť s tým skôr narodeným a navštíviť Mestský amfiteáter. Tesne pri hradbách sa tu budete môcť tešiť na Koncerty dychových hudieb, ktoré premiérovo uvedie Dychová hudba Hrnčarovani. Tešiť sa na ňu môžete už v nedeľu o 18:00 hod.

Leto je už medzi nami, preto vám želáme, nech vám v jeho príjemnom trávení nič nezabráni a nech si ho užijete na plno. V meste, kde to žije.

 

Text a foto: Adriána Kondlová