Vedenie Banskobystrického kraja podporuje dostavbu nemocnice

n 30.6.2016 10:00 - Rimavská Sobota

Vedenie Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) podporuje dostavbu nemocničných pavilónov v Rimavskej Sobote a Žiari nad Hronom tak, aby slúžili svojmu účelu. V reakcii na utorkové (28. 6.) verejné zhromaždenie za dostavbu rimavskosobotskej nemocnice to povedala Michaela Piliarová, vedúca oddelenia styku s verejnosťou a protokolu BBSK.

„Jediným dôvodom, prečo sa predseda BBSK Marian Kotleba rozhodol príslušné uznesenia nepodpísať, je predkladaná cena, ktorá je v porovnaní so znaleckými posudkami príliš nízka,“ povedala Piliarová s tým, že pokiaľ by zástupcovia spoločnosti Svet zdravia zo skupiny Penta predložili adekvátnu cenovú ponuku, ktorá by bola obojstranne prijateľná, vedenie BBSK nemá dôvod odpredaj týchto pavilónov nepodporiť.

Nízke a nevýhodné ceny

Predaj nemocničných pavilónov v obidvoch mestách schválili krajskí poslanci začiatkom júna. Predseda BBSK však ich uznesenie nepodpísal, pretože kúpna cena vo výške približne 573 000 eur za rimavskosobotský a 464 000 eur za žiarsky pavilón bola podľa neho nízka a pre kraj nevýhodná.

Po nepodpísaní uznesenia sa zamestnanci nemocnice v Rimavskej Sobote rozhodli zorganizovať petíciu za predaj a dokončenie nemocničného pavilónu, ktorú doteraz podľa poslanca BBSK Petra Juhásza podpísalo vyše 4 000 ľudí.

Osud pavilónov prerokujú

Druhou akciou petičného výboru bolo spomínané verejné zhromaždenie v nemocnici, ktorého sa zúčastnilo niekoľko desiatok ľudí.

„Takouto občianskou formou sme chceli podporiť dokončenie projektu a začatie riešenia tejto žalostnej situácie, aby sa nemocnica dostavala a aby ľudia, ktorí tu žijú a pracujú, mali dôstojné podmienky na každodenné bytie,“ povedal počas zhromaždenia Juhász s tým, že terajšie nemocničné priestory nevyhovujú kapacitne ani kvalitatívne.

Ďalším osudom obidvoch pavilónov by sa krajskí poslanci mali zaoberať na svojom najbližšom mimoriadnom zasadnutí.

Text a foto: TASR