V areáli ZŠ na Hradnej vybudovali workoutové ihrisko

n 28.6.2016 19:00 - Žilinský kraj

V areáli Základnej školy s materskou školou na Hradnej ulici v Liptovskom Hrádku pribudlo nové vonkajšie ihrisko určené na cvičenie s vlastnou váhou. Octago workout park má čiastočne vynahradiť dlhodobo chýbajúce priestory telocvične.

„Na začiatku sme začali uvažovať, ako čo najefektívnejšie využijeme voľný priestor na školskom dvore. Chceli sme, aby sa deti aj zabavili, aj si zašportovali. Nakoniec som na našiel projekt Octago - Rozhýb Svoje Mesto a jeho súčasť Rozhýb Svoju Školu. Vtedy ma napadla myšlienka otvoriť školu aj pre komunitu v Liptovskom Hrádku a okolí,“ vysvetlil riaditeľ školy Marián Žiška.

Projekt financovali z rozpočtu školy, prispelo aj mesto Liptovský Hrádok, Komunitná nadácia Liptov a ďalší sponzori.

Od rána do večera

Ihrisko je verejnosti k dispozícii denne od 06.00 h do 21.00 hod. „Určené je pre všetkých, ktorí sa tam dokážu udržať. Deti do 15 rokov však môžu cvičiť len pod dohľadom dospelej osoby. Workout park je dostupný zadarmo, treba sa len zodpovedne a slušne správať,“ doplnil Žiška.

Cvičenie na workoutových ihriskách pod holým nebom sa na Slovensku začalo udomácňovať približne pred troma rokmi. Popularita funkčného tréningu, pri ktorom sa využíva hmotnosť vlastného tela, neustále narastá.

Na čerstvom vzduchu

Jeho výhodou v porovnaní s fitnescentrami je skutočnosť, že sa cvičí vonku na čerstvom vzduchu a na cvičenie nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie. Začiatočníci si vystačia s hrazdou a bradlami.

Text a foto: TASR