Majstrami v hašičskom športe chce byť 14 tímov

n 28.6.2016 16:00 - Banská Bystrica

Tucet hasičských družstiev – profesionálov a dve dobrovoľnícke družstvá budú zápoliť na 44. ročníku Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe. Celkovo sa do súťaží zapojí 129 hasičov. Podujatie sa koná do štvrtka 30. júna na Námestí SNP vo Zvolene a na Štadióne SNP v Banskej Bystrici.

Slávnostné otvorenie podujatia sa uskutočnilo dnes (28. 6.) o 13.00 hod. Ešte predtým sa divákom predstavia študenti z vysokých škôl so zameraním na ochranu pred požiarmi v rámci výstupu do prvého podlažia cvičnej veže, ktorá stojí na zvolenskom námestí.

Súťaže profesionálov pozostávajú z výstupu do štvrtého podlažia cvičnej veže, behu na 100 metrov (m) s prekážkami, štafete na 4x100 m s prekážkami a požiarneho útoku. Súťažiť budú družstvá aj jednotlivci.

Hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Zuzana Farkasová prezradila, že súčasťou majstrovstiev je tiež sprievodný program – ukážky hasičskej techniky, súťaže pre deti, poradensko-konzultačné služby na úseku ochrany pred požiarmi pre občanov a iné.

Text a foto: TASR