Na Slovensku sa po prvýkrát stretnú svetoví mototuristi

n 28.6.2016 13:05 - Liptovský Mikuláš

Viac ako 1 000 motorkárov z 30 krajín prichádza v týchto dňoch do Liptovského Mikuláša na svetové stretnutie mototuristov s názvom FIM Rally 2016. Na Slovensku sa vrcholné podujatie Medzinárodnej motocyklovej federácie koná po prvý raz.

„Som rád, že mesto ako stredisko turizmu sa na príprave takéhoto významného podujatia podieľalo. Liptovský Mikuláš tak bude mať možnosť prezentovať svoje turistické ťaháky vrátane kultúry, gastronómie a prírodných krás. Očakávam dobrý efekt pre rozvoj turizmu ako v našom meste, tak aj v celom regióne,“ podotkol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Začiatok na Petra a Pavla

Úvodný ceremoniál privíta priaznivcov dvojkolesových tátošov v stredu (29. 6.) na Námestí osloboditeľov. V rámci podujatia sa v Liptovskom Mikuláši uskutoční Paráda národov – spoločná jazda všetkých motorkárov po jednotlivých krajinách.

„Pre účastníkov je pripravená plejáda fakultatívnych výletov do okolia, ale aj bohatý kultúrny program,“ dodal Blcháč.

Vždy v inej krajine

FIM Rally sa koná len raz do roka, vždy v inej krajine, dávajúc jej účastníkom príležitosť spoznať kultúru hosťujúcej krajiny prostredníctvom výletov, miestnej gastronómie, folklóru a pod. Kandidatúru Slovenska sa podarilo presadiť na základe viacročného úsilia Slovenskej motocyklovej federácie.

Text a foto: TASR