Trať v Petržalke nevydržala ani po kolaudáciu! Je pokrivená...

n 28.6.2016 9:28 - Bratislavský kraj

Nová električková trať v bratislavskej Petržalke je na niektorých miestach pokrivená. Pravdepodobne nevydržala prvé veľké horúčavy.
Bratislavský magistrát príčinu poškodenia zatiaľ nepozná.

Výzva primátora

Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal požiadal zhotoviteľa, aby dôvody preveril a koľajnice dal do poriadku. "Požiadal som ho, aby okamžite zabezpečil nápravu," napísal Nesrovnal na sociálnej sieti Facebook. Výdavky podľa neho hradí zhotoviteľ, keďže je to v rámci záručnej doby.

Dočkajú sa Petržalčania?

Električky s cestujúcimi mali cez Starý most do Petržalky začať jazdiť začiatkom júla po dokončení kompletnej administratívy a zákonnej odvolacej lehoty. To bol odhad Bratislavského samosprávneho kraja. Kolaudáciu električkovej dráhy na Starom moste a v Petržalke začal BSK ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy začiatkom mája. Závažnejšie nedostatky na trati sa nezistili.

Dokončili, ale ako...

Prestavbu bratislavského Starého mosta po dvoch rokoch od jej začatia ukončili v polovici decembra minulého roka. Konzorcium troch firiem projekt realizovalo za 58,8 milióna eur bez DPH. Na financovaní projektu sa 85 percentami podieľala Európska únia, desiatimi percentami štát a piatimi percentami mesto. Aby ho eurofondy preplatili, museli ho dokončiť do konca roka 2015.

(tasr), foto: TASR