Mestské kultúrne centrum plánuje modernizovať kino

n 27.6.2016 19:00 - Žiar nad Hronom

Žiarske kino Hron chce Mestské kultúrne centrum (MsKC) modernizovať. V pláne má zakúpiť nové sedadlá do kinosály. Na tento účel chce získať prostriedky z Audiovizuálneho fondu. Zámer Modernizácia kina Hron – II. etapa už odsúhlasili aj žiarski mestskí poslanci. Odhadované náklady sú 65 000 eur.

Ako priblížila riaditeľka MsKC Michaela Pribilincová, minulý rok robili medzi návštevníkmi kina prieskum a pýtali sa na jeho najväčšie negatíva. Zo 145 opýtaných podľa jej slov až 66 ľudí uviedlo, že najväčšie negatívum sú zastarané sedadlá.

Pre mnohých je navyše súčasné sedenie natoľko nepohodlné, že sú ochotní cestovať do kina v inom meste. MsKC chce týmto projektom získať aj tých divákov, ktorí cestujú za pohodlím sedenia v kine napríklad do Zvolena či Banskej Bystrice.

Využijú Audiovizuálny fond

Podľa Pribilincovej chcú na modernizáciu využiť dotačný program Audiovizuálneho fondu, ktorý poskytuje dotáciu s pôžičkou spojenú so spolufinancovaním na modernizáciu jednosálových digitalizovaných kín.

Projekt musia podľa jej slov podať do septembra. Okrem výmeny sedadiel počíta projekt aj so zmenou stupňovania, výmenou koberca a osvetlením schodov LED technológiou. Kapacita sedenia sa mierne zníži, zo súčasných 165 by malo vzniknúť 160 miest na sedenie, pričom v poslednom rade budú osadené sedačky pre páriky.

Text a foto: TASR