Divadlo z Pasáže ukončí sezónu inscenáciou Na paši

n 27.6.2016 16:00 - Banská Bystrica

Divadlo z Pasáže ukončí svoju 21. divadelnú sezónu inscenáciou Na paši - trochu inak. Inscenáciu, ktorú odpremiérovalo v januári tohto roka, však ponúkne dospelým divákom netradične. Ako priblížila umelecká riaditeľka divadla Eva Ogurčáková, inscenácia Na paši vznikla na motívy rozprávky Maťko a Kubko od Marianny Grznárovej.

Príbeh veselých valachov výnimočného vzrastu, ktorí sú na konci príbehu múdrejší, skúsenejší a odhodlaní žiť s láskou a radosťou prijímajúc všetko, čo život prináša, videlo od premiéry 984 malých i veľkých divákov v piatich mestách Slovenska.

A práve táto inscenácia ale trochu v netradičnom podaní uzatvorí tohtoročnú divadelnú sezónu.

Svet je nepochopiteľnejší

„Zdá sa nám, že tento svet sa zbláznil, poprehadzoval svoje pravidlá, preusporiadal spôsob svojho fungovania a tým sa stal nepochopiteľnejší a neprehľadnejší. Preto sme sa rozhodli vyskúšať tento uhol pohľadu i my. Poprehadzovali sme svoje pravidlá, preusporiadali sme spôsob nášho fungovania a možno o niečo viac pochopíme, čo sa deje okolo nás,“ podotkla Ogurčáková.

Divadelníci si vymenili úlohy

Divadelníci sa tak pustili do experimentu. Vymenili si úlohy, vyskúšali kožu toho druhého, pozreli na známe veci iným pohľadom.

„Z ekonómky sa stala bábkovodička, z pohybového pedagóga herec, z riaditeľky denného centra rozprávačka, z umeleckej riaditeľky herečka a z hercov uvádzač a režisér,“ dodala umelecká riaditeľka s tým, že diváci sa môžu prísť pozrieť na tento experiment 28. júna o 19.00 hod. do Záhrady – Centra nezávislej kultúry.

TASR, foto: (bys)