Na námestí sa stretli autobusové krásky

n 27.6.2016 10:00 - Banská Bystrica

V sobotu si na bystrickom Námestí slobody dali zraz historické autobusy. Krásne stroje ešte z čias socializmu, ktoré si ešte pamätajú trochu skôr narodení Bystričania, vzbudzovali pozornosť a úctu aj u mladších ročníkov

Zraz historických autobusov Busfest 2016 organizuje Veteran Bus Diamant z Košíc a Klub historických autobusov Bratislava. V sobotu začínal v meste pod Urpínom od 10.00 hod. na Námestí slobody pred bývalým Domom kultúry. Návštevníci obdivovali nádherné historické „erteočka“ či „ešelky“.

Najviac zaujal kabriolet

Videli sme československý autobus z roku 1968, na tú dobu veľmi moderný s kvalitným motorom, nedeleným  predným sklom vpredu i vzadu, so vzduchovou klimatizáciou a kuchynkou, ktorý sa používal na zahraničné zájazdy po Európe. Pozornosť pútal najmä nádherný autobusový kabriolet.

Okrem autobusov aj „drobci“

Milovníci motoristických veteránov mali jedinečnú príležitosť vidieť na jednom mieste historické stroje, ktoré aktívne brázdili naše cesty v minulosti, vozili cestujúcich a dnes vďaka ich majiteľom slúžia ako stále pojazdné atrakcie. Vedľa historických autobusov bol zaparkovaný nádherný malý Fiat, Škoda 100  a 100 MB…

Bystrická výstava historických vozidiel pokračoval spanilou jazdou autobusov naším mestom ďalej do Zvolena, kde bola ďalšia zastávka.

Text a foto: (bys)