Viac foto v galérii

Lazar Ristovski má plaketu Hercova misia

n 24.6.2016 9:39 - Košický kraj

Srbský herec Lazar Ristovski v rámci filmového festivalu Art Film Fest (AFF) osadil v stredu (22.6.) podvečer na Chodníku slávy v Košiciach prvú plaketu Hercova misia.

Pamätné plakety Hercovej misie sú od tohto roka vsádzané do špeciálnych konštrukcií v pretekajúcom potôčiku na historickom námestí pred morovým stĺpom Immaculata.

Je už Košičan

Ristovski v príhovore v prítomnosti fanúšikov zdôraznil, že od tohto dňa sám seba považuje za Košičana, keďže kúsok z neho aj po jeho odchode do Srbska už navždy ostane v Košiciach v podobe pamätnej plakety.

Herec tiež prezradil viacero informácií o tvorbe svojho najnovšieho filmu Z druhej strany v réžii Zrinka Ogrestu, premiérovo uvedenom na tohtoročnom 24. ročníku AFF, kde stvárnil hlavnú úlohu.

Nielen herec

Počas rozhovorov tiež podotkol, že hoci je dnes už nielen hercom, ale i režisérom, producentom, scenáristom, najnovšie aj spisovateľom, najviac zo všetkého sa naďalej cíti byť hercom.

Ristovski stihol tiež v rámci svojho bohatého programu osobne uviesť svoju úspešnú snímku Biele levy na plátne Kina Úsmev.

(tasr), foto: TASR