O letné pobyty na Liptove bol veľký záujem už v apríli

n 23.6.2016 13:00 - Liptovský Mikuláš

Liptovskí hotelieri a ubytovatelia avizujú vyšší záujem turistov o letnú dovolenku ako v predchádzajúcich rokoch. Ubytovacie kapacity sa začali predávať oveľa skôr ako vlani, stav rezervácií je podľa nich optimistický.

„Hotelieri nám avizujú zhruba rovnaký dopyt po obidvoch prázdninových mesiacoch. V minulosti býval vyšší záujem o pobyty v auguste. Zdá sa však, že dovolenkári skutočne hľadajú bezpečnejšie destinácie a ozajstné more už pre nich nemusí byť rozhodujúci faktor výberu ich dovolenky,“ skonštatovala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Darina Bartková.

Záujem o pobyty už na jar

Predaj letných pobytov sa začal podľa nej približne v apríli.

„Pri termínoch začiatkom júla už teraz dopredávame posledné kapacity,“ potvrdil Tomáš Kubica, riaditeľ Wellness Hotela Chopok v Demänovskej doline. V hoteloch patriacich pod akciovú spoločnosť Tatry mountain resorts (TMR) zaznamenali oproti vlaňajšku približne 20% nárast.

Množstvo možností na malom kúsku

„V našich nízkotatranských hoteloch evidujeme viac rezervácií. V minulosti sme mali rezervácie až na poslednú chvíľu, teraz sme vnímali zvýšenú dynamiku rezervácií na letnú sezónu už v máji,“ doplnila riaditeľka hotelového segmentu TMR Katarína Lukáčová.

„Na malom území liptovského regiónu nájdu návštevníci všetko. Výborné podmienky na turistiku a cyklistiku, akvaparky, ale aj prírodné termálne pramene. Máme zároveň silnú históriu a v našich mestách to bude počas leta tiež žiť. Očakávame, že optimistické čísla v rezervačných systémoch ubytovateľov sa čoskoro pretavia do vyššej obsadenosti regiónu,“ dodal predseda predstavenstva OOCR Región Liptov Ján Blcháč.

Text a foto: TASR