Viac foto v galérii

Vedeli by ste využiť 20 000 eur? Budete mat na to príležitosť

n 23.6.2016 8:28 - Piešťany

Už len zopár dní nás delí od uzávierky prijímania projektov prvého ročníka participatívneho rozpočtu Mesta Piešťany. Čerpať ho môžete aj vy.

Mesto Piešťany sa, podobne ako viacero ďalších slovenských miest, rozhodlo podporiť verejnosť v čerpaní prostriedkov  vyčlenených zo svojho rozpočtu. Stačí mať len dobrý nápad a presvedčiť o jeho výnimočnosti aj ostatných.

Dobré nápady budú zrealizované

Rovnako ako v Trnave, bude preň aj v Piešťanoch pre rok 2016 vyčlenených celkovo 20 000 eur. Tie si podelia víťazné projekty. O ich úspechu rozhodne verejnosť, ale aj pracovné skupiny vytvorené pre tento účel na Meste Piešťany.

Len dobrý nápad totiž nestačí, ten musí byť možné aj zrealizovať. Verejnosť totiž na projektoch nebude participovať len nápadom, ale aj svojim časom a energiou, vďaka čomu sa nápady neskôr premenia na skutočné zásahy do života mesta.

V Trnave si verejnosť vyberala z celkovo 15 projektov, ktoré boli zamerané na skrášlenie prostredia mesta (humanizácie verejných priestranstiev, vytvorenie zelených záhonov....), na pomoc ľuďom v ťažkých životných situáciách, ale aj na aktivity pre rôzne vekové skupiny obyvateľstva (tančiareň pre seniorov, večerníčky pre juniorov atď.).

Na zapojenie sa zostáva už len pár dní

Čo môže vzniknúť v Piešťanoch je momentálne stále v rukách verejnosti a jej nápadov. Nemali by ste však s nimi dlho otáľať. Termín ich podania na adresu Mesta Piešťany je stanovený do 30. júna. Môžete sa zapojiť zaslaním projektu v elektronickej forme.

Tie, ktoré prejdú prvým sitom, si budete môcť prezrieť od 6. júla na stránke mesta a tak isto aj za projekty zahlasovať, ak vás oslovia.

Ak im dáte svoj hlas, možno ich uvidíte zrealizované už v tomto roku. Taká je totiž myšlienka participácie- projekty majú verejnosti slúžiť už v tom roku, v ktorom boli predkladané. Okrem toho môžete touto cestou mestu pomôcť stanoviť priority pre čerpanie verejných prostriedkov z „veľkého rozpočtu“.

 

Text a foto: Adriána Kondlová