POLÍCIA: Mladíkom z Rožňavy, ktorí mali prepadnúť dôchodkyňu, hrozí väzenie

n 23.6.2016 14:00 - Košický kraj

Rožňavskí kriminalisti vypátrali dvoch mladíkov podozrivých z lúpeže. Mali prepadnúť 78-ročnú dôchodkyňu z Rožňavy. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Policajný vyšetrovateľ podľa jeho slov na základe zabezpečených dôkazov z obzvlášť závažného zločinu lúpeže obvinil dvoch Rožňavčanov, 20-ročného Tomáša a 17-ročného Miroslava. 

Začiatkom júna v popoludňajších hodinách mali mladíci podľa policajného hovorcu využiť nepozornosť dôchodkyne, ktorá prechádzala po chodníku pri jednom z rožňavských parkov. Starší z obvinených mal pristúpiť zozadu k žene a z ruky jej vytrhnúť kabelku tak, že spadla na zem. 

Pätnásť rokov väzenia

„Kabelku následne mladší z obvinených schoval do vaku a obaja z miesta ušli. Krádežou kabelky s obsahom a finančnou hotovosťou spôsobili škodu viac ako 210 eur,“ priblížil Szabó  s tým, že dôchodkyňa pri páde na zem utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako šesť týždňov.

„Obvinení sú umiestnení v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny im za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov, u mladistvého sa trestná sadzba znižuje na polovicu,“ spresnil krajský policajný hovorca.

Text a foto: TASR