MZ SR: Bratislavská a košická záchranka pripravujú súťaž na servis vozidiel

n 23.6.2016 10:00 - Košický kraj

Štátna bratislavská a košická záchranka pripravujú verejné obstarávanie na opravy a servis motorových vozidiel. Jediným hodnotiacim kritériom súťaže za vyše 1,8 milióna eur bude najnižšia cena. Súťažiť sa bude prostredníctvom elektronického trhoviska.

„Výber poskytovateľa servisných prác a náhradných dielov bude realizovaný na obdobie 12 mesiacov. Predpokladaná hodnota zákazky je 890.000 eur bez DPH počas trvania zmluvy pre Záchrannú zdravotnú službu Bratislava a 980.000 eur bez DPH pre Záchrannú službu Košice,“ informoval komunikačný odbor rezortu zdravotníctva.

Od víťaza, ktorých môže byť aj viac, sa okrem iného očakávajú opravy a údržba vozidiel, ich záručný a pozáručný servis, ale aj prevádzkovanie callcentra s non-stop službou. Obe štátne záchranky vlani uzavreli zmluvu s firmou Sleek Invest na obnovu 140 sanitiek za takmer 3,5 milióna eur.

„Výmeny a opravy sa týkali výhradne ambulantného priestoru a jeho častí - išlo o kompletné repasovanie a revitalizáciu tohto ambulantného priestoru. Nešlo o servis mechanických, motorových a podvozkových častí týchto sanitných vozidiel,“ vysvetlil komunikačný odbor rezortu.

Text a foto: TASR