Pracovníci múzea chystajú pre deti rozlúčku so školským rokom

n 22.6.2016 19:00 - Banská Štiavnica

Na školákov, ktorých už zakrátko čakajú dva mesiace oddychu, nezabudlo Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici ani tento rok. V piatok 24. a sobotu 25. júna pozývajú všetky deti na 8. ročník akcie Rozlúčka so školským rokom.

V piatok si návštevníci podujatia budú môcť vybrať z bohatého programu pripraveného pracovníkmi Slovenského banského múzea. Potrápiť si hlavu pri slovnej hre, prsty pri drevených stavebniciach a hlavolamoch, vžiť sa do úlohy fajkárskeho majstra a z hliny zhotoviť vlastnú fajku – štiavničku.

Princezná a drak

„Pre priateľov hádaniek máme pripravené „neznáme“ predmety z minulosti, ostrozrak preverí Rytierska sála a jej detaily. V rámci kultúrneho programu vystúpi o 10.00 hod. banskobystrické Divadlo Tamariki s predstavením Princezná a drak, po ňom môžu prítomní obdivovať kumšt študentov sokoliarstva pri práci s dravcami,“ informovala Petra Páchniková z múzea.

Prehliadka bez lektora

V sobotu čakajú na rodinky s deťmi v priestoroch Starého zámku zábavné hry spojené s prehliadkou vybraných expozícií. Pre návštevníkov, ktorí sa nechcú zahrať, bude po celý deň od 9.00 do 17.00 hod. k dispozícii individuálna prehliadka bez lektora. Posledný vstup do priestorov Starého zámku bude o 16.00 hod.

Text a foto: TASR