Chlapec zo Žiliny má v centre Saint-Étienne imitáciu spálne

n 20.6.2016 19:45 - Žilina

V centre Saint-Étienne má vlastnú detskú izbu, ktorá v deň zápasu Slovensko - Anglicko na EURO 2016 vzbudzovala pozornosť stoviek futbalových fanúšikov promenádujúcich sa ulicami mesta.

Štrnásťročnému Tobiasovi Dyroffovi zo Žiliny sa podarilo niečo, na čo bude dlho s hrdosťou spomínať. Ako víťaz súťaže "Fanúšikova izba" sa mohol podieľať na konštrukcii imitácie jeho detskej spálne, ktorá je umiestnená v presklenom kontajneri na jednom z hlavných námestí pred budovou Opery a je jedinečnou prezentáciou Slovenska debutujúceho na európskom šampionáte.

MŠK Žilina na ME

V interiéri izby sa nachádza posteľ so zelenou prikrývkou a výšivkami futbalových lôpt, na ktorej sa vynímajú dresy MŠK Žilina a slovenskej reprezentácie. Nechýbajú poháre a diplomy, ktoré mladý futbalista stihol počas svojej začínajúcej sa kariéry získať. Mladý Slovák stojac pri svojom "diele" spokojne konštatoval, že projekt má obrovský úspech.

Prekvapený úspechom

"Hrávam za žiakov MŠK Žilina, preto moja voľba pri aranžovaní izby bola jasná. Hneď som vedel, že v nej nesmú chýbať dresy MŠK Žilina a slovenskej reprezentácie. Som prekvapený, aký záujem moja izba vyvolala. Fotia si ju ľudia, veľa z nich sa ma pýta, čo sú to za dresy a potom sa chcú odfotiť aj so mnou," povedal pre TASR Tobias.

Verí v postup

Svojimi nápadmi a radami pomáhal dizajnérom kontajnera, ako by mala jeho izba vyzerať, aby čo najviac pripomínala jeho vlastnú "žilinskú". "Verím, že ešte nejaký čas tu pobudne. Záleží na tom, či naši futbalisti postúpia zo skupiny. Verím, že áno. Tipujem, že dnes vyhráme 2:0, góly dajú Hamšík a Weiss a pôjdeme do osemfinále," nezaprel v sebe Tobias "skalného" fanúšika.

Text a foto: TASR