Na Chopku otvorili letnú sezónu rekordom na trenažéroch

n 21.6.2016 16:00 - Banská Bystrica

Počas víkendu sa otvárala letná turistická sezóna vo Vysokých i Nizkych Tatrách. Na Chopku to bolo aj so slovenským rekordom dosiahnutým bicyklovaním  na trenažéroch. Chopok je druhým najvyšším vrchom Nízkych Tatier. Cyklisti tu na počesť otvorenia letnej sezóny jazdili na cyklotrenažéroch v nadmorskej výške 2 000 metrov nad morom na terase hotela Rotunda, ktorý je najvyššie položeným hotelovým zariadením v strednej Európe.

Zaujímavosťou bolo, že ubehnuté kilometre jednotlivých cyklistov spoločný trenažér zobrazoval aj na elektronickej mape.Počas štyroch hodín na šiestich bicykloch jazdci odjazdili 822 kilometrov, čím prekonali minuloročný rekord, ktorý mal hodnotou 630 kilometrov.

Platnosť nového rekordu potvrdil komisár Slovenských rekordov Vladimír Výbošťok z Banskej Bystrice, ktorý účastníkom odovzdal certifikáty. Medzi cyklistami bol aj známy športový komentátor Slávo Jurko.

Poradili si s nepriazňou počasia

„Spočiatku nám prialo aj slnečné počasie. Po troch hodinách sa síce zhoršilo a museli sme pokračovať vo vnútri Rotundy, napokon však bol z toho slovenský rekord. Ľudia boli fantastickí, viacerí mali záujem bicyklovať aj viackrát. Najmladší jazdec mal sedem rokov, najstarší 73 rokov,“ uviedol komisár Slovenských rekordov a najrýchlejší senior sveta v šprintoch Vladimír Výbošťok.

Cyklisti počtom najazdených kilometrov na trenažéroch prešli virtuálnu trasu z Chopku cez Šahy, okolo Budapešti, Balatonu a Záhrebu ku chorvátskej Rijeke, kde pokračovali po pobreží Jadranského mora až do mestečka Sveti Juraj.

Text a foto: (bys)