Mestská polícia otvorila na sídlisku Vlčince nový okrsok

n 21.6.2016 8:31 - Žilina

Na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince dnes oficiálne otvorili nový okrsok tamojšej mestskej polície (MsP). Príslušníci MsP budú novú základňu na Nanterskej ulici plnohodnotne využívať od začiatku júla.

Na sídlisku bezpečnejšie

"Prijali sme kvôli tomu nových osem policajtov. Zriadenie samotného pracoviska stálo do 10.000 eur, takže to nebola veľmi vysoká položka. Priestory sú prispôsobené pre 24-hodinovú službu a celodenná prítomnosť mestských policajtov je tu naozaj potrebná. Je to prínos pre všetkých obyvateľov tejto časti mesta," povedal pre TASR primátor Žiliny Igor Choma.

Na budúci rok Hájik

Už v budúcom roku plánuje vedenie samosprávy zriadiť ďalšie vysunuté pracovisko na sídlisku Hájik. "V súčasnosti už máme vytypované priestory, musíme ich prevziať a pripraviť. V súvislosti s týmto krokom by sme prijali ďalších osem nových policajtov. Potom sa môžeme sústrediť aj na sídlisko Solinky, kde tiež chceme otvoriť nový okrsok," opísal náčelník MsP v Žiline Milan Šamaj.

Rozpočet to dovoľuje

Ako doplnil primátor, každé ďalšie zriadenie policajného okrsku má dosah na mestský rozpočet. "Každé vysunuté pracovisko počíta s prijatím ôsmich až desiatich nových policajtov. Mali sme ich 92 a do roku 2018 by ich malo byť až 120. Mesto si to však v súčasnosti môže dovoliť," skonštatoval Choma.

V lete mládež, v zime krčmy

MsP na sídliskách najčastejšie zasahuje pri rušení nočného pokoja, pri problémoch občianskeho spolunažívania a nesprávneho parkovania. "Na sídliskách je to približne rovnaké, záleží však od ročného obdobia. Iné problémy riešime v lete, keď je mládež doma a robí neporiadok. V zime sú to zase neskoré odchody z pohostinstiev," dodal náčelník MsP.

Text a foto: TASR