Polícia odhalila v Žilinskom kraji 44 vodičov pod vplyvom alkoholu

n 20.6.2016 20:00 - Žilina

Policajti odhalili minulý týždeň v Žilinskom kraji 44 vodičov pod vplyvom alkoholu. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík. Dychovou skúškou namerali piatim vodičom motorových vozidiel nad jedno promile a desiatim pod jedno promile alkoholu. Jeden vodič sa počas kontroly odmietol podrobiť dychovej skúške na alkohol.

„Kontrolám sa nevyhli ani vodiči nemotorových vozidiel, pričom pod vplyvom alkoholu bolo 29 z nich,“ uviedol krajský policajný hovorca. Doplnil, že v sobotu (18. 6.) v skorých ranných hodinách zastavila policajná hliadka 25-ročného vodiča Volkswagenu Golf v Liptovskom Hrádku a pri dychovej skúške mu namerali 0,77 mg/l alkoholu v dychu (1,60 promile).

Zadržali vodičský preukaz

„Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ doplnil Moravčík.

Výzva k disciplinovanosti

„Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách. Je dôležité uvedomiť si, že bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,“ upozornil.

Text a foto: TASR