Mestská polícia otvorila na sídlisku Vlčince nový okrsok

n 20.6.2016 18:00 - Žilina

Na najväčšom žilinskom sídlisku Vlčince dnes oficiálne otvorili nový okrsok tamojšej mestskej polície (MsP). Príslušníci MsP budú novú základňu na Nanterskej ulici plnohodnotne využívať od začiatku júla.

„Prijali sme kvôli tomu nových osem policajtov. Zriadenie samotného pracoviska stálo do 10 000 eur, takže to nebola veľmi vysoká položka. Priestory sú prispôsobené pre 24-hodinovú službu a celodenná prítomnosť mestských policajtov je tu naozaj potrebná. Je to prínos pre všetkých obyvateľov tejto časti mesta,“ povedal primátor Žiliny Igor Choma.

Už v budúcom roku plánuje vedenie samosprávy zriadiť ďalšie vysunuté pracovisko na sídlisku Hájik.

Nové priestory, noví policajti

„V súčasnosti už máme vytipované priestory, musíme ich prevziať a pripraviť. V súvislosti s týmto krokom by sme prijali ďalších osem nových policajtov. Potom sa môžeme sústrediť aj na sídlisko Solinky, kde tiež chceme otvoriť nový okrsok,“ opísal náčelník MsP v Žiline Milan Šamaj.

Ako doplnil primátor, každé ďalšie zriadenie policajného okrsku má dosah na mestský rozpočet.

Riešia rôzne problémy

Každé vysunuté pracovisko počíta s prijatím ôsmich až desiatich nových policajtov. Mali sme ich 92 a do roku 2018 by ich malo byť až 120. Mesto si to však v súčasnosti môže dovoliť, skonštatoval Choma.

MsP na sídliskách najčastejšie zasahuje pri rušení nočného pokoja, pri problémoch občianskeho spolunažívania a nesprávneho parkovania. „Na sídliskách je to približne rovnaké, záleží však od ročného obdobia. Iné problémy riešime v lete, keď je mládež doma a robí neporiadok. V zime sú to zase neskoré odchody z pohostinstiev,“ dodal náčelník MsP.

Text a foto: TASR