Turistickú súťaž stredoškolákov vyhrala čertovská cesta z Trenčína

n 20.6.2016 14:30 - Banská Bystrica

Tím zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Trenčíne so zábavno-náučnou cestou s názvom Po stopách čertov, ktorá spája zaujímavé miesta v Trenčianskom kraji, zvíťazil v celoslovenskom finále súťaže Môj projekt pre región 2016. Súťaž sa konala v uplynulých dňoch v Banskej Bystrici a zápolilo 11 tímov.

V kategórii Najlepší regionálny produkt v cestovnom ruchu obsadil prvé miesto tím zo Súkromnej strednej odbornej školy podnikania EDUCO v Námestove za poznávací zážitkový zájazd po vybraných miestach na Orave. Súťaž Môj projekt pre región je súčasťou vzdelávacieho programu JA Podnikanie v cestovnom ruchu, ktorý v stredných školách v SR realizuje JA Slovensko.

Projekt chcú posunúť ďalej

Zábavno-náučná cesta Po stopách čertov spája miesta, ktoré sú spojené s povesťami o čertoch alebo nesú v názve slovo čert. Okrem toho, že v sebe skrývajú zaujímavý a hlavne pre detského návštevníka pútavý príbeh, môžu byť aj miestom zábavného učenia, pretože niektoré z nich sú cennými archeologickými alebo prírodovednými lokalitami.

Víťazný tím má záujem spolupracovať na danom projekte s Krajskou organizáciou cestovného ruchu regiónu Trenčín a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Trenčianske Teplice.

Poznanie a relax v rovnováhe

Najlepším regionálnym produktom sa stal poznávací zážitkový zájazd Orava poznanie a relax v rovnováhe. Návštevníkov zavedie na vybrané miesta na Orave, ktoré sú zároveň rodiskami významných osobností Oravy 20. storočia.

Úlohou tímov v súťaži Môj projekt pre región bolo vypracovať a zrealizovať projekt prezentácie regiónu, jeho historických pamiatok, remesiel, atrakcií či iných zaujímavostí. Hodnotilo sa najmä praktické využitie prezentovaného projektu pre rozvoj cestovného ruchu konkrétneho regiónu.

Text a foto: TASR