Viac foto v galérii

Festival Dotyky a spojenia pripravil jedinečné predstavenie pre batoľatá

n 20.6.2016 11:00 - Martin

V Martine dnes (20. 6.) štartuje program nesúťažného festivalu profesionálnych divadiel na Slovensku Dotyky a spojenia, ktorý už od roku 2005 pripravuje martinské Slovenské komorné divadlo (SKD). Organizátori očakávajú počas šiestich festivalových dní približne 15 000 návštevníkov.

„Snažíme sa zvýrazňovať rodinný charakter festivalu. Absolútnou novinkou a jedinečnosťou je divadelné predstavenie pre deti vo veku od šesť mesiacov do dvoch rokov. Pre historicky najmladších divákov – batoľatá, ho pripravilo divadlo Féder Teater z Bratislavy. Každé predstavenie prebieha interaktívnym spôsobom a deti si môžu všetko vyskúšať,“ povedal Tibor Kubička, PR manažér SKD.

Takto chcú podľa neho prilákať čo najviac rodín s deťmi.

Päť rozprávok

V sekcii Dotyky a spojenia pripravili organizátori deťom päť inscenácií rozprávok – Tieňové divadlo pani Ofélie (Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica), Oskar (Teátro Neline Budmerice), Divočiny (Odivo Banská Bystrica), Babička z vajíčka (Divadlo Piki Pezinok) a LiLi – batolárium (Féder Teater Bratislava).

Pouličné divadlo a chodúle

„Program pre deti spestrí aj pouličné divadlo, koncert, tvorivé dielne a show na chodúľoch,“ doplnil.

Už 12. ročník nesúťažného festivalu Dotyky a spojenia, ktorý prezentuje aktuálnu tvorbu profesionálnych divadiel na Slovensku, ponúka do 25. júna 26 predstavení 24 divadiel z 11 slovenských miest. „Podujatie sa odohráva v priestoroch SKD a tiež na uliciach pred divadlom,“ dodal PR manažér SKD.

Text a foto: TASR