Zámocké hry videlo okolo 5 000 divákov

n 19.6.2016 16:10 - Zvolen

Približne 5 000 divákov videlo 14 predstavení 43. ročníka Zámockých hier zvolenských (ZHZ). Medzinárodný divadelný festival uzatvorí dnešná komédia Charleyho teta v podaní domáceho Divadla J.G. Tajovského (DJGT) vo Zvolene.

„Počtom divákom sme ešte o niekoľko stoviek prekonali vlaňajšiu návštevnosť,“ prezradila vedúca oddelenia marketingu DJGT Gabriela Valentínyová. Aj keď počasie si v posledných rokoch s organizátormi často zahráva, tento rok z 12 predstavení, plánovaných na zámocké nádvorie, iba dve presunuli pre dážď do útrob divadla.

„Veríme, že festival dnes úspešne zavŕšime pod jasnou večernou oblohou,“ doplnila manažérka.

Festival pestrých žánrov

Slávnostné otvorenie ZHZ sa uskutočnilo v piatok 3. júna. Pre dážď sa ale nemohla uskutočniť predpremiéra Charleyho tety a premiéra i prvá repríza sa presunuli do sály DJGT. Zvolenské divadlo sa rozhodlo na základe neuskutočnenej predpremiéry a veľkého záujmu o nový titul odohrať na záver festivalu namiesto plánovanej minuloročnej premiéry Arzenik a staré dámy najnovšiu inscenáciu.

Po minuloročnom odchode opernej časti ZHZ, ktorej organizáciu ukončila Štátna opera Banská Bystrica, sa dramaturgia festivalu otvorila širšej žánrovej ponuke. Tento rok festival hostil balet aj muzikál, uviedol rozprávky pre deti i súčasné hry, hudobnú drámu či večne klaunskú paródiu. ZHZ tento rok hostili desať divadiel, z toho štyri české.

Text a foto: TASR