Deň otcov oslávi Ružinov športom i kultúrou

n 19.6.2016 10:00 - Bratislava

Súťaže otcov s deťmi vo florbalovom, tenisovom a futbalovom turnaji či rôzne súťaže pre najmenšie deti, to je len časť z pripravovaného programu ružinovských osláv Dňa otcov. Ten pri príležitosti dnešného Dňa otcov organizuje miestna samospráva v Areáli netradičných športov na Pivoňkovej ulici. Informovala o tom hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

Podujatie sa začalo o 09.00 hod. spomínanými súťažami otcov, ktorí si spolu so svojimi ratolesťami zmerajú sily v mnohých športových disciplínach. Pre najmenších návštevníkov sú pripravené rôzne súťaže, napr. hádzanie loptičkou či beh cez prekážky. Ten, ale v ťažšej verzii, si budú môcť vyskúšať aj otcovia.

Dobrý otec 2016

Popoludňajší program osláv bude pripravený v Parku Andreja Hlinku a začína sa o 13.30 h. Jeho súčasťou bude aj verejné oceňovanie víťazov celoslovenskej súťaže DOBRÝ OTEC 2016, a to v rámci 4. ročníka kampane Slovensko potrebuje dobrých otcov.

Dobrí otcovia sú hrdinovia

Jej aktuálny ročník sa nesie pod heslom: Dobrí otcovia sú hrdinovia všedných dní... sú soľou života. Poslaním je práve verejné poďakovanie a ocenenie otcovstva. „Som rád, že aj na nás otcov prišiel rad. Úprimne poviem, že som trošku závidel mamám oslavy ich sviatku. Aj preto ma teší, že oslavy Dňa otcov zažívajú v Ružinove rozmach,“ konštatoval starosta Ružinova Dušan Pekár.

Celkovú atmosféru podujatia bude dopĺňať hudobný program, v ktorom sa prestaví Jazzové trio Základnej umeleckej školy sv. Cecílie, folková formácia Be.WELL, funky kapela SEMATAM, alebo Fragile.

Text a foto: TASR