Rýchlosť či zhoda okolností? 24 ročný vodič ešte mohol žiť

n 20.6.2016 9:43 - Trnava

Na  ceste v katastri Trnavy vyhasol ďalší život. Polícia okolnosti tejto nehody stále vyšetruje.

Čo bolo za nehodou, pri ktorej za volantom osobného auta vyhasol život 24 ročného Trnavčana, je momentálne v štádiu vyšetrovania. V utorok 14. júna sa mu stala osudnou cesta v smere z Trnavy do Ružindola. K nehode došlo o 16:10 hod.

Ako to, za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, uviedla Martina Kredatusová: „ 24 ročný mladík z Trnavy viedol auto Mercedes Benz E 240, pričom v ľavotočivej zákrute prešiel do protismeru, vrátil sa späť do svojho jazdného pruhu a mimo cesty ľavou prednou stranou auta narazil do stromu.“

Vodič zraneniam podľahol

Pri nehode utrpel ťažké zranenia. Z miesta nehody bol leteckou záchrannou službou prevezený do nitrianskej nemocnice, avšak ani to nepomohlo záchrane jeho života. Zraneniam o pár hodín, teda v stredu 15. júna v ranných hodinách, podľahol. O niečo lepšie dopadol jeho 23 ročný spolujazdec, ktorý z nehody vyviazol len s ľahkými zraneniami.

Okolnosti nehody sú zatiaľ v štádiu vyšetrovania, avšak polícia zároveň predpokladá, že za ňou mohlo stáť neprispôsobenie rýchlosti schopnostiam vodiča a ostatným okolnostiam. Viac informácií o okolnostiach nehody poskytnú až zistenia na základe rozboru krvi odobratej za účelom zistenia toxických látok v nej a ďalšie vyšetrovanie.

Riskovanie na cestách je vždy zbytočné

Nech už boli okolnosti akékoľvek, je veľmi pravdepodobné, že mladý muž zomrieť na tomto úseku cesty nemusel. Preto polícia vyzýva mladých vodičov, aby nepreceňovali svoje schopnosti a zručnosti. Ako to ďalej uviedla Martina Kredatusová:

„Auto sa v sekunde môže stať smrtiacou zbraňou, preto k jeho riadeniu treba pristupovať zodpovedne. Ak má niekto chuť zajazdiť si rýchlo, odporúčame využiť radšej pretekárske okruhy, prípadne absolvovať školu šmyku.“

Ochránite tak seba, vašich spolujazdcov, ale aj ďalších ľudí na ceste, ktorý môžu byť ohrození vašim jednaním. A to aj bez vlastného pričinenia.

 

Text a foto: Adriána Kondlová