"Čierne ovečky" neunikli polícii. Na svedomí pravdepodobne majú krádeže vo viacerých farách

n 20.6.2016 9:46 - Galanta

 

Dvojica, podozrivá z krádeží vo viacerých farách v Trnavskom kraji, je už v rukách polície. Pri jej usvedčení pomohol farár, ale aj verejnosť.

Párik, ktorí je podozrivý z vykrádania fár v rámci celého Trnavského kraja, je už v rukách polície. 24 ročný Peter a 34 ročná Silvia sú dnes podozriví aj z krádeží vo Veľkej Mači a v Abraháme. No v Holíči sa však ich „zlodejské šťastie“ zlomilo.  

 

Prečítajte si tiež: Zlodeji vykradli 2 fary. Škody sa vyšplhali na viac než 100 000 eur

Farár sa faru rozhodol ubrániť

Neunikli totiž pozornosti miestneho farára, ktorý sa rozhodol faru uchrániť. Ako to, za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, uviedla Mária Linkešová:

„V sobotu (28.5.) sa rovnako počas omše v podvečerných hodinách snažili dostať k hodnotným veciam. Pri ich počine ich pristihol miestny farár, ktorý sa ich snažil zadržať až do príchodu polície. Jeden proti piatim sa najskôr pretláčali cez dvere, no nakoniec sa im podarilo farára premôcť a z fary ušli.“

Nepomohla im ani premyslená stratégia

Ich stratégia sa, pri krádežiach v jednotlivých obciach, veľmi nelíšila. Najprv si obhliadli budúce miesto činu, zistili si čas konania omše a potom nerušene prišli „navštíviť“ faru, ktorá mala byť nestráženou. Až tu sa im ich počínanie nevyplatilo.

Oboch si ich totiž zapamätal a na základe medializovaných fotografií ich oboch spoznal. Aj vďaka tomu dnes neuniknú zaslúženému trestu. Dvojici Bonnie a Clyde, na slovenský spôsob, dnes hrozí za  porušovanie domovej slobody trest odňatia slobody vo výške 1 až 5 rokov a za krádeže v trvaní 3 až 10 rokov.

 

Prečítajte si tiež: Rýchlosť či zhoda okolností? 24 ročný vodič ešte mohol žiť

Polícii pomohla aj verejnosť

Kriminalistom v ich vypátraní pomohla aj verejnosť, ktorá poskytla polícii cenné informácie. Ako to ďalej uviedla Mária Linkešová: „Informácie k hľadaným osobám nasmerovali kriminalistov k bratislavskému taxíku, ktorý sa mal včera (14. júna pozn. red.) pohybovať v okrese   Galanta. Auto zablokovali a obe osoby ... vzápätí zadržali.“

K ich usvedčeniu však pomohla aj skutočnosť, že spolu s nimi zadržali aj viaceré dôkazy o ich nekalom konaní. Medzi inými aj tie, ktoré im „poskytol“ jeden z nich. V tomto prípade ich zradila aj „móda“. Ako to uviedla Mária Linkešová: „Muž prišiel v topánkach, ktorých stopy našli kriminalisti na miestach činu.“

 

Text a foto: Adriána Kondlová