Kližan a Martin postúpili do semifinále challengeru Poprad-Tatry

n 16.6.2016 19:30 - Poprad

Slovenský tenista Andrej Martin sa prebojoval už do semifinále dvojhry na antukovom challengeri Poprad-Tatry. Vo štvrťfinále ako nasadená štvorka zdolal Belgičana Kimmera Coppejansa 5:7, 6:3, 7:5. V rozhodujúcom sete odvrátil tri mečbaly.

V dueli o postup do finále nastúpi proti druhému nasadenému Argentínčanovi Horaciovi Zeballosovi, ktorý vyradil ďalšieho Slováka Jozefa Kovalík 7:6 (4), 7:6 (2). Do semifinále postúpil aj najvyššie nasadený Martin Kližan, ktorý si poradil s turnajovou päťkou Čechom Adamom Pavláskom 6:3, 0:6, 6:4. V piatok ho čaká šiesty nasadený Rakúšan Gerald Melzer.

Vydreté víťazstvo

Martin priznal, že víťazstvo nad Coppejansom bolo vydreté. „Viac ako som sa natrápil dnes, sa natrápiť nedalo. Bol to veľmi emotívny zápas, strašne dlhý zápas,  odohralo sa v ňom veľmi veľa vecí. Zo začiatku som hral katastrofálne,  bol som zo seba zúfalý. V druhom sete som vymenil rakety a postupne som začal cítiť úderovú istotu. V treťom sete mi praskol výplet, znova som sa trochu trápil. Zápas už bol skoro prehratý, no zahral som veľmi dobre pri mečbaloch súpera. Na konci to bol veľmi pekný a kvalitný tenis,” povedal Martin pre oficiálnu stránku turnaja.

Zvýšené sebavedomie

K postupu mu pomohlo aj zvýšené sebavedomie v poslednom období, veď len nedávno bol v 3. kole grandslamového Roland Garros. „Môže to byť tým. Keď sa dostanem do úderov, cítim, že môžem zdolať každého. U mňa je to o tom, aby som sa nastavil, dostal sa do dobrého rytmu. Potom dominujem na kurte a hrá sa mi oveľa jednoduchšie,” dodal Martin.

Nemal to jednoduché

Kližan označil duel s Pavláskom za náročný. „Pavlásek bol rozohratý z minulého týždňa, vyhral turnaj. Teraz postúpil do štvrťfinále, uňho niet pochýb o kvalitnom tenise. Ja som hral dobre, mne sa to páčilo, haproval mi trochu servis. Bolo to divné, aj jemu sa zle podávalo. Som spokojný s returnom, a najmä s tým, že noha drží. Dokonca je to ešte lepšie ako včera. V tomto to bolo úplne na jednotku,” uviedol Kližan.

TASR, foto: TASR
      
      dvojhra - štvrťfinále:
      Martin KLIŽAN (1-SR) - Adam Pavlásek (5-ČR) 6:3, 0:6, 6:4, Andrej MARTIN (4-SR) - Kimmer Coppejans (Bel.) 5:7, 6:3, 7:5, Horacio Zeballos (2-Arg.) - Jozef KOVALÍK (7-SR) 7:6 (4), 7:6 (2), Gerald Melzer (6-Rak.) - Ruben Ramirez Hidalgo (Šp.) 6:2, 6:2