Záujem o región Liptov výrazne stúpol

n 15.6.2016 16:10 - Liptovský Mikuláš

Za prvý štvrťrok tohto roka sa na Liptove ubytovalo 143 544 klientov, ktorí tu strávili dovedna 445 619 nocí. Predstavuje to medziročný nárast o 17 %. Vyplýva to z aktuálnych údajov Štatistického úradu SR.

„Štatistické výsledky za prvé tri mesiace tohto roka splnili očakávania prevádzkovateľov zariadení cestovného ruchu v regióne. Napriek veľmi miernej zime a slabým snehovým zrážkam sme si polepšili čísla v porovnaní s minulým rokom,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Darina Bartková.

Najvyšší nárast podľa nej zaznamenal okres Ružomberok, kde ponuku hlavného zimného lákadla v regióne - strediska Jasná, dopĺňa akvapark v Bešeňovej či kúpele v Lúčkach.

Komplexná ponuka na leto aj zimu

Podľa predsedu predstavenstva OOCR Región Liptov Jána Blcháča má Liptov komplexnú ponuku služieb pre letnú aj zimnú dovolenku.

„Veľké plus je pre nás to, že sme bezpečnou krajinou, lebo môžeme zabojovať aj o klienta, ktorý kvôli problematickej situácii vo svete a terorizmu vyhľadáva domáce destinácie. Sústreďujeme sa preto najmä na Slovákov, ale aj susedov v Česku,“ uviedol.

Bohatý kultúrny program

Liptáci sa pripravili aj na leto a turistov chcú lákať do centier miest.

„Liptovský Mikuláš bude mať v lete bohatý kultúrny program s hudobnými stredami, premietaním pod holým nebom, vo štvrtky sa odprezentujú začínajúci umelci na otvorených javiskách a víkendy budú patriť najmä hudbe a spevu,“ doplnil predseda predstavenstva oblastnej organizácie a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Text a foto: TASR