Mestská plaváreň otvára vonkajšie priestory

n 15.6.2016 10:00 - Žilina

Mestská krytá plaváreň Žilina dnes (15. 6.) otvára vonkajšie priestory pre širokú verejnosť. Jej návštevníkom bude sprístupnený detský bazén a neplavecký bazén s toboganom každý deň od 9. do 20. hodiny. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Podľa jeho slov plaváreň ponúka okrem vonkajších bazénov – plaveckého, detského a bazéna pre neplavcov s toboganom možnosť zaplávať si v krytom bazéne, masérske služby a tiež služby reštaurácie.

„Všetkým návštevníkom plavárne želám príjemne strávené chvíle v blízkosti bazénov, aby si do sýtosti vychutnali vodu a slnko, čo k správnemu letu patrí. Zároveň vyzývam verejnosť, aby rešpektovala pokyny plavčíkov a aby ľudia nepreceňovali svoje sily, pretože voda dokáže byť zradná,“ upozornil primátor Žiliny Igor Choma.

Zaujímavosťou mestskej krytej plavárne Žilina je, že mala prvý krytý 50-metrový olympijský bazén v Československej republike. „Prví návštevníci si mohli zaplávať už 15. júla 1963. V rokoch 1991 až 1996 sa uskutočnila kompletná rekonštrukcia plavárne,“ dodal Čorba.

Text a foto: TASR