Cesta parkom mala trpkú dohru. Muž sa nevyhol skúsenému lupičovi

n 15.6.2016 8:35 - Galanta

Parky väčšinou vnímame ako miesta oddychu, pokoja a relaxu v prírode, ktorej je v našich mestách skutočne pomenej. Avšak v niektorých prípadoch by sme mali byť pri ich návšteve ostražití.

Presvedčil sa o tom aj 26 ročný mladík, ktorý si skracoval svoju cestu Mestským parkom v Seredi. Nevyhol sa pritom pozornosti 38 ročného, viac krát trestaného, muža zo Serede. Ten mal v tom čase pre svoj pobyt v parku úplne iné zámery.

Lúpežou spôsobil obeti škodu viac než 650 eur

Ako to, za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, uviedla Mária Linkešová: „Minulý týždeň v utorok (28. 5.) prepadol zozadu... muža, ktorý mal krížom cez telo prevesenú pánsku značkovú tašku. Za ramienko ho strhol k zemi a muža ťahal dovtedy, kým mu tašku nevytrhol z rúk.“

Tento hrozivo znejúci útok sa však našťastie pre obeť obišiel bez zranení. Avšak muž pri ňom prišiel o hotovosť vo výške 650 eur a zároveň o osobné doklady. Páchateľ pritom skutočne nebol žiadnym nováčikom.

Na rováši už má aj prečin neoprávneného zásahu do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru, za čo je momentálne tiež stíhaný. V prípade dokázania viny mu hrozí strata slobody až na 7 až 12 rokov.

 

Text a foto: Adriána Kondlová