Oživenie spomienok, či tréning? Vodič sa "dobýjal" na dopravné ihrisko

n 15.6.2016 8:30 - Skalica

Jedno porekadlo hovorí, čo sa v mladosti naučíš, na staré kolená akoby si našiel. No prax polície tiež hovorí, že to určite platí aj naopak.

Polícia nedávno v Skalici zaznamenala prípad, ktorý je svojim spôsobom kuriózny. No bohužiaľ sa tiež nevymyká dnešným pomerom na našich cestách. Svedčia o tom aj skúsenosti polície, ktorá má zatiaľ stále plné ruky práce pri udeľovaní pokút.

Za mnohými nerozvážnymi vodičmi, podceňujúcimi pravidlá cestnej premávky, a to najmä rýchlosť, dnes stojí alkohol. Ani prípad zaznamenaný na Záhradnej ulici nebol výnimkou.

Jazdu vodiča zastavilo až oplotenie

Hlavným aktérom dopravnej nehody, ktorej predchádzalo poškodenie dvoch odstavených áut, bol 24 ročný Skaličan. K nehode došlo v nedeľu ráno. Ako to, za Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, uviedla Mária Linkešová, tento vodič:

„... pri prejazde cez miestnu komunikáciu na Ulici Záhradnej v meste Skalica zachytil spätné zrkadlo na zaparkovanom aute a vzápätí ľavou prednou stranou poškodil pravú časť auta Ford Mondeo.“

Ani to ho však neodradilo od ďalšej riskantnej jazdy. Ako to ďalej uviedla Mária Linkešová: „Bez zastavenia pokračoval ďalej v jazde až do križovatky, kde nezvládol riadenie a vyšiel mimo cestu vľavo. Tam narazil prednou časťou auta do železného oplotenia dopravného ihriska.“

Skalický „cestný pirát“ je už v rukách polície

S trochou zveličenia by sa dalo povedať, že si vodič pri svojich neúspechoch na ceste rozhodol osviežiť svoje znalosti na tunajšom dopravnou ihrisku, no pri alkohole za volantom sa o humornej situácii nedá hovoriť ani v najmenšom. Stačilo málo, aby sa na nevhodnom mieste a v zlom čase nachádzali chodci a celá situácia mohla mať aj úplne inú dohru.

K zraneniu osôb našťastie nedošlo a tento vodič si našťastie tak skoro za volant svojho auta určite nesadne. Pri dychovej skúške mu totiž bolo zistené požitie alkoholu. A ten už na našich cestách zapríčinil nejednu nehodu a úmrtie.

Muž bol následne v super rýchlom konaní obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo mu dnes hrozí trest odňatia slobody vo výške až 1 roka.  

 

Text a foto: Adriána Kondlová