Zlaté Moravce omladili káder, prípravu už vedie nové trénerské duo

n 14.6.2016 15:45 - Zlaté Moravce

FC ViOn Zlaté Moravce začal v pondelok s prípravou na futbalovú sezónu 2016/2017 s obmeneným kádrom i novou trénerskou dvojicou Peter Gergely (hlavný) - Peter Jakuš (asistent). O väčšine nových tvárí sa však zatiaľ nedá hovoriť ako o akvizíciach, keďže dorazili na skúšku.
 

NEPREHLIADNITE: Žilinčania v rámci prípravy zamieria aj do Windischgarstenu

„Zmenili a omladili sme súpisku. Zamerali sme sa na slovenských hráčov z bližšieho okolia. Chceme predvádzať dobrý futbal a baviť divákov. Samozrejme, radi by sme sa vyhli bojom o záchranu a hrali čo najvyššie v tabuľke. Ktovie, možno sa zadarí až smerom k Európskej lige," povedal ekonomický riaditeľ klubu Martin Ondrejka.

Odišlo osem legionárov

FC ViOn opustilo viacero legionárov vrátane Toniho Tipuriča, Danijela Majkiča, Marka Perišiča, Josipa Krznariča či Dejana Školnika. Slovenský reprezentant do 21 rokov Šimon Kupec zamieril do konkurenčného MFK Ružomberok. Naopak, na úvodný tréning prišli Afričania Oumani Sidibe a David Iboma, ako aj Francúz Thomas Matali a mnoho domácich hráčov, napríklad Mário Tóth, Patrik Szabo, Adam Žilák a Martin Boszorád, ktorý dosiaľ pôsobil práve v Ružomberku. Z dorastu zavítali piati futbalisti a potenciálne sú ďalšie tri príchody.

Odohrajú päť prípravných zápasov

Zlaté Moravce absolvujú prípravné stretnutia s poľským Piastom Glivice (v sobotu 18. júna o 18.00 h), maďarským DVTK Diósgyör (v sobotu 25. júna) i troma domácimi druholigistami FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (v stredu 29. júna o 17.00 h), AFC Nové Mesto nad Váhom (v sobotu 2. júla o 11.00 h) a ŠKF Sereď (v sobotu 9. júla o 11.00 h).

TASR, foto: TASR

      Zmeny v kádri FC ViOn Zlaté Moravce na začiatku letnej prípravy na sezónu 2016/2017:
      odchody: Toni Tipurič (Rak.), Danijel Majkič (Bos. a Herc.), Stefan Cebara (Kan.), Marko Perišič (Bos. a Herc.), Mouroukou Farras Bamba (Fr.), Josip Krznarič (Chor.), Šimon Kupec, Michael Lovrec (Slovin.), Dejan Školnik (Chor.)      

     príchody: Oumani Sidibe (Guinea), Thomas Matali (Fr.), David Iboma (Kongo), Róbert Bačík, Denis Kubica, Tomáš Digana, Jakub Kastelovič, Mário Tóth, Denis Švec, Miroslav Pastva, Patrik Szabo, Matej Jakúbek, Martin Valovčan, Miroslav Sedlák, Reimond Mikuš, Patrik Kemlage, Adam Žilák, Martin Boszorád  z dorastu: Dominik Studený, Ladislav Valachy, Michal Zrubec, Dávid Bobok, Patrik Zaťko
      možné príchody: Tomáš Lešňovský, Martin Brza, Branimir Kostadinov (Bul.)

      Program prípravných stretnutí:
      Piast Glivice (Poľ.) – FC ViOn Zlaté Moravce /sobota 18. júna, 18.00 h, Telki, Maď./
      DVTK Diósgyör (Maď.) – FC ViOn Zlaté Moravce /sobota 25. júna, Györ, Maď./
      FC ViOn Zlaté Moravce – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (II. liga) /streda 29. júna, 17.00 h/
      FC ViOn Zlaté Moravce – AFC Nové Mesto nad Váhom (II. liga) /sobota 2. júla, 11.00 h)
      FC ViOn – ŠKF Sereď (II. liga) /sobota 9. júla, 11.00 h)