Viac foto v galérii

Trnava už naštartovala leto. Tradične pivno- turistických pochodom

n 14.6.2016 9:28 - Trnava

Trnava privítala leto v predstihu. Veď ako hovorí aj motto známeho trnavského festivalu: „Leto sa začína v Trnave“.

Trnavská trinástka si opäť našla svojich verných priaznivcov, ktorí sa podujali na namáhavú cestu, aby oslávili jednu z najobľúbenejších tradícií mesta veží a dobrej nálady. A to už po 19. krát.

Trnava je mestom pivárov

Naša „pivárska“ tradícia sa začala písať už v stredoveku a nič na nej nezmenil ani fakt, že Trnava bola kedysi obkolesená vinohradmi. Vinice postupne zanikli, no láska k pivu vytrvala dodnes.

Aj tá má na svedomí, že okrem mestského pivovaru, neskôr vznikli aj viaceré ďalšie. Priala im tradične dobrá úroda jačmeňa, ale aj blízkosť chmeľníc, ktoré sa nachádzali v Kamennom mlyne. Aj do týchto končín sa, v rámci svojej púte, vydali pivári z blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. Na svoje ceste neváhali prekonať kilometre, a to dokonca aj behom.

Za dobrým pivom sa oplatí aj pobehnúť

Tento pivno- turistický pochod už tradične odštartovala v jeho predvečer bežecká udalosť začiatku leta- Trnavská 13 Run. A tá nikomu nič nedarovala- 13 km v teréne ich zaviedlo z centra mesta (od Streleckej ulice) na jeho okraj (do Kamenného mlyna) a späť.

Dokázala aj to, že pivári sú nielen vytrvalci, ale majú aj športového ducha. Veď po pivnom maratóne sa oplatí mať vytrénované nohy- za volant si už totiž sadnúť určite nebudete môcť.

Leto naštartoval hudobný festival

Čo by to bol za začiatok leta, ak by ho neodštartovala dobrá hudba? Aj tu ste sa mohli nabažiť viacerými stálicami hudobnej scény. Leto v Trnave odštartovali Vrbovkí víťazi, Polemic, Zóna A, Lucie revival, ale aj Iné kafe a mnohí ďalší. Svoju šancu tu však dostali aj menej známe kapely a dokonca aj úplní nováčikovia, ktorí sa uchádzali o Cenu Makara.

No tradične si prišli na svoje aj deti, či netradične, športoví nadšenci, ktorí si mohli pozrieť zápas Slovensko- Wales na veľkoplošnej obrazovke. A po ňom koncerty do hlbokej noci. Aj takúto príchuť mal najväčší pivno- turistický pochod v Európe.

 

Text a foto: Adriána Kondlová