Nový systém parkovania bude podľa EEI najmodernejší na Slovensku

n 13.6.2016 16:00 - Košice

Košický systém parkovania bude podľa spoločnosti EEI najmodernejší na celom Slovensku. Mestskí poslanci dnes schválili rozšírenie platených zón parkovania.

„Do Košíc prinášame systém, ktorý je odskúšaný a bežne využívaný v európskych mestách. Viac ako 4000 občanov Košíc sa v uplynulých rokoch formou petície domáhalo zavedenia rezidentského systému parkovania, pretože ich občiansky komfort je znižovaný živelným parkovaním cudzích áut,“ povedal výkonný riaditeľ EEI Ján Tomanovič a dodal, že práve občania s trvalým pobytom na území Košíc získajú výhody, ktoré im ako Košičanom prináležia.

Najmodernejší systém parkovania

Celková investícia spoločnosti EEI presiahne dva milióny eur, pričom firma vybuduje viac ako 1500 nových parkovacích miest. Bude mať, podľa jeho slov, na starosti zimnú aj letnú údržbu všetkých parkovacích miest a odvedie do mestskej pokladne ročne približne viac ako jeden milión eur.

„Uvedomujeme si, že nie všetci novému systému od začiatku budú rozumieť, ale sme presvedčení, že po veľmi krátkom čase občania Košíc s trvalým pobytom na území mesta pocítia, že tento systém chráni predovšetkým ich občianske práva,“ dodal Ján Tomanovič.

Text a foto: TASR