DAC začal s prípravou, Németh: Vieme, kde nás tlačí topánka

n 13.6.2016 15:00 - Dunajská Streda

Futbalisti DAC Dunajská Streda v pondelok odštartovali prípravu na novú sezónu Fortuna ligy 2016/2017. Na Žitnom ostrove bolo rušno aj počas voľných dní, keďže aktuálne prebieha rekonštrukcia štadióna. Navyše hráči absolvujú prípravu na pôde novej akadémie klubu.

Siedme mužstvo uplynulej sezóny povedie od leta Krisztián Németh, ktorý prebral miesto po Chorvátovi Tomislavovi Maričovi.
 

NEPREHLIADNITE: Žilinčania v rámci prípravy zamieria aj do Windischgarstenu

„Pôsobil som v klube v posledných rokoch ako športový riaditeľ, mám prehľad o situácií, poznám silné i slabé stránky klubu a mužstva. Chcem reštartovať mužstvo, ktoré podávalo dobré výkony, ale malo aj výkyvy. Vieme, kde nás tlačí topánka,” povedal na úvod nový tréner DAC, ktorý zároveň predstavil aj realizačný tím:

„Vybral som tých, ktorým som veril a s ktorými som spolupracoval v klube. Balázs Borbély bude prvým asistentom, Branislav Fodrek druhým asistentom a zároveň aj trénerom B-mužstva, ktoré chceme zblížiť s A-tímom. Kondičným trénerom bude Csaba Gábriš, ktorý bol učiteľom na FTVŠ. Športovým riaditeľom bude Jan van Daele, ktorý pôsobil v klube za posledné roky.” Trénerom brankárov zostáva Martin Matlák a rehabilitačným koučom Otto Szabó.

Novým hráčom Kocsis z Maďarska

Žlto-modrí začínajú v domácich podmienkach, po dvoch týždňoch sa presúvajú na sústredenie do Belej, kde odohrajú dva prípravné zápasy. Počas celej prípravy ich čaká dokopy šesť duelov, na prvý nastúpia proti izraelskému mužstvu Maccabi Tel Aviv. Zatiaľ istým hráčskym príchodom sa javí Maďar Gergő Kocsis, ktorý prichádza z Puskásovej Akadémie, ostatní hráči sú na skúške. Medzi nimi aj brankár Pavol Bajza, ktorý naposledy pôsobil v Borčiciach, alebo Belgičan Jonathan Kindermans z RKC Waalwijk.

Absolvujú sústredenie v Belej

„Dva týžne budeme v domácich podmienkach, chceme stabilizovať káder a potom 25. júla odchádzame do Žiliny na sústredenie. Chceme mať väčšiu konkurenciu v kádri, na konci súťaže sme už mali problémy na niektorých postoch, keď sa zranili hráči. Chceme do každej formácie priniesť kvalitného hráča. Zdravá konkurencia je základom posunu,” dodal Németh.

Kapitán mužstva Ľubomír Michalík sa už tešil na prvý tréning. So spoluhráčmi sa chcú v novej sezóne popasovať o čo najlepší výsledok. „Tri týždne boli krátke, ale pre futbalistu dlhé, lebo sme zvyknutí trénovať. Tímová robota je úplne iná, ako keď trénujete individuálne. Všetci hráči sa už tešili na začiatok. Veľa času na prípravu nebude, za niekoľko týždňov už hráme prvý majstrovský zápas. Urobíme všetko preto, aby sme začali sezónu dobre.”

TASR, foto: TASR

      DAC Dunajská Streda - hráči na začiatku prípravy:
      Brankári:
Tujvel, Slávik, Milošovič, Bajza
      Hráči v poli: Pavúk, Rolinc, Ljubičič, Michalík, Pačinda, Kollár, Horváth, Sabler, Kwin, P. Nagy, Pape Sarr, Sandal, Simon Pambou, Štepanovský, Živkovič, Csóka, Kondrlík, Kocsis, Zs. Németh, Kindermans
      Pre chorobu, zranenie a dovolenku chýbali: Straka, Szarka, Huk, Ľupták, Mészáros, Egri, Brašeň, Černák, Pagáč, Polievka, Davis, Szépe.

      Odchody: Stephens - ukončenie hosťovania
      Príchody: Pavol Bajza, brankár - naposledy Borčice, Gergő Kocsis, obranca - Puskás Akadémia (Maď.), František Pavúk, obranca - Lokomotíva Košice, Jonathan Kindermans, stredopoliar - RKC Waalwijk (Hol.), Jakub Rolinc, útočník - Sigma Olomouc, Roman Sabler, útočník - Podbrezová - návrat z hosťovania, Zsolt Németh, obranca - Komárno - návrat z hosťovania, David Kondrlík, útočník - DAC B, Dominik Sandal, stredopoliar - DAC U19

      Plán letnej prípravy DAC:
      13. júna, pondelok, 10.00, Akadémia: štart prípravy
      19. júna, nedeľa, 18.00, Laa an der Thaya (Rakúsko): Maccabi Tel Aviv (Izrael, 1. liga) - DAC
      22. júna, streda, 17.30: OŠK Svätý Peter (5. liga) - DAC
      25. júna, sobota, 14.00, Spytihněv: Zlín (Česko, 1. liga) - DAC
      25. júna - 2. júla: sústredenie v Belej
      28. júna, utorok, 17.00, Staškov: DAC - Karviná (Česko, 1. liga)
      1. júla, piatok, 17.00, Bytča: DAC - Frýdek-Místek (Česko, 2. liga)
      9. júla, sobota: Šopron (Maďarsko, 2. liga) - DAC